Wiadomości z Rybnika

Rybnik: Dziś rusza remont ul. Mikołowskiej. Będą utrudnienia w ruchu

  • Dodano: 2021-07-14 16:00

Od 14 lipca, przez ok. 1,5 miesiąca planowane są utrudnienia w ruchu na ul. Mikołowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sosnową do granicy miasta.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

Utrudnienia związane są z rozpoczynającym się długo oczekiwanym przez wielu kierowców remontem nawierzchni tej drogi. Remont ul. Mikołowskiej, będącej ważną trasą dojazdową z Rybnika do autostrady A1, spowoduje z pewnością utrudnienia dla kierujących, ruch nie będzie jednak całkowicie zamknięty. Prace będą prowadzone etapami, przy połówkowym zajęciu jezdni, z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej wahadłowej.

Prace wykonywać będzie wybrana w przetargu firmą „Auto-Trans Asfalty” sp. z o.o. z Gierałtowic, za kwotę blisko 900 tys. złotych.

Asfaltowanie jest oczywiście doraźnym rozwiązaniem, bo ul. Mikołowska, czyli fragment drogi wojewódzkiej nr 925, od dobrych kilku lat czeka na gruntowną przebudowę. Miasto jest przygotowane pod względem technicznym – gotowy jest projekt modernizacji drogi oraz pozwolenie na budowę. Wciąż pozostaje jednak największy problem, jakim jest brak środków na wykonanie tej inwestycji. Szacunkowy koszt przebudowy ok. 3,5 km ul. Mikołowskiej, na odcinku od mostu nad Rudą do granicy miasta, to 70 mln zł. Wysokość tej kwoty wynika głównie z tego, że projekt modernizacji drogi przewiduje nie tylko rozbudowę samej drogi, ale również kompleksową rozbudowę skrzyżowania ulic Mikołowska –Wielopolska- Stawowa, most nad rzeką Rudą oraz wiadukt nad dawną linią kolejową „Kotlarnia”.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zyzol

    A z 1,5 msca zrobi sie 6 mscy i 1,8mln.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również