Wiadomości z Rybnika

Rybnik: 69-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2024-02-08 14:15

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Gliwickiej w Rybniku. 33-letni kierujący fordem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 69-letnią mieszkankę miasta, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Mundurowi apelują o szczególną ostrożność oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego! Pamiętajmy, że każdy z nas swoim zachowaniem ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Do wypadku doszło w nocy

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 21.20 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku na ulicy Gliwickiej. Kierujący fordem 33-latek, jadąc w kierunku Ronda Gliwickiego, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej z lewej na prawą stronę jezdni 69-letnią mieszkankę Rybnika. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala. Śledczy prowadzą postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.

Policjanci apelują! 

W związku z panującymi obecnie warunkami drogowymi oraz szybciej zapadającym zmrokiem i ograniczoną widocznością, bądźmy ostrożni na drogach. W przypadku wystąpienia opadów śniegu, czy deszczu, droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża. Bądźmy szczególnie ostrożni w okolicy przejść dla pieszych – to właśnie piesi są najbardziej narażeni na wypadki, które mogą skończyć się tragicznie. Gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych – zwolnijmy! 

Policjanci apelują również do pieszych,  by kierowali się zasadą ograniczonego zaufania - mimo pierwszeństwa na przejściu, upewnijmy się, czy możemy to zrobić bezpiecznie. Mundurowi zachęcają również do stosowania elementów odblaskowych - także w miejscach nie wymaganych przepisami. Dzięki nim, piesi będą widoczni dla kierujących z dużej odległości, nawet podczas złej pogody, czy zmroku. Nasze bezpieczeństwo zależy głównie od nas!

Mundurowi przypominają, że każdy z nas swoim zachowaniem ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Należy zadbać o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również