Wiadomości z Rybnika

Rybnik: 49-latek aresztowany za szereg przestępstw gospodarczych!

  • Dodano: 2023-03-28 06:15, aktualizacja: 2023-03-27 19:12

Policjanci z rybnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 49-latka podejrzanego o szereg przestępstw gospodarczych. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Przerwanie przestępstw gospodarczych

Policjanci ustalili, że 49-latek, wraz z żoną prowadzili działalność gospodarczą w postaci spółek działających w branży budowlanej. W latach 2020-2022 spółki uczestniczyły w licznych, poważnych inwestycjach budowlanych pełniąc funkcję głównego wykonawcy. Od połowy 2022 roku firma należąca do mieszkańca powiatu rybnickiego przestała regulować swoje zobowiązania wobec podwykonawców i dostawców, pomimo faktu, że otrzymywała środki pieniężne od inwestorów.

15 marca 2023 roku, 49-latek został zatrzymany przez policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą rybnickiej komendy.

Podejrzanemu przedstawiono cztery zarzuty dotyczące przestępstw gospodarczych, między innymi oszustw, prania brudnych pieniędzy, przywłaszczenia, utrudniania zaspokojenia wielu wierzycieli. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Postępowanie jest w toku. Trwają czynności procesowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również