Wiadomości z Rybnika

Rybnickie Święto Młodych

  • Dodano: 2018-06-27 13:45

#youthcampRybnik coraz bliżej. Od 2 do 9 lipca w mieście potrwa międzynarodowy obóz młodzieżowy. W programie spotkania, warsztaty, czuwania i koncerty z udziałem m.in. zespołu Trzecia Godzina Dnia, wykonującego muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.


#youthcampRybnik to pomysł, który zrodził się na bazie sukcesu, jakim okazały się Dni Diecezji poprzedzające Światowe Dni Młodzieży 2016. Dwa lata temu miasto odwiedzili młodzi z wielu krajów świata, chwaląc świetną atmosferę i otwartość rybniczan. Chcąc przywołać tę wyjątkową energię, rybnickie Duszpasterstwo Akademickie DAR we współpracy z Miastem po raz kolejny zaprosiło do Rybnika  międzynarodową społeczność młodych ludzi na wyjątkowy festiwal wiary.#youthcampRybnik zaplanowano od 2 do 9 lipca. Przedsięwzięcie zainauguruje w poniedziałek, 2 lipca o godz.20.00 msza święta w kościele akademickim. Kolejne dni święta młodych wypełnią spotkania modlitewne, ale też wydarzenia integracyjne i kulturalne. Goście aktywnie włączą się też  w życie społeczne miasta, angażując się np. w działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W programie tygodniowego obozu m.in. wystawa fotografii „Syria. Oblicza wojny”, spotkanie z Krzysztofem Zanussim, warsztaty muzyczne i teatralne, spektakl na motywach biblijnych i koncert zespołu Chwila Nieuwagi. Na finał, 8 lipca, uroczysta msza święta posłania pod przewodnictwem biskupa Marka Szkudły w rybnickiej bazylice (godz.15.30) oraz koncerty na rynku (od 17.00) z udziałem zespołów: NiemaGOtu,  Carrantuohill i Trzecia Godzina Dnia. Na koniec pokaz Bractwa Ognia „Spaleni”.

PROGRAM #youthcampRybnik

3 lipca 2018 r.

Uniwersytet Ekonomiczny, ul. Rudzka 13
Wystawa fotografii pt. „Syria. Oblicza wojny” autorstwa Lilian Nazha
Ekspozycja dostępna do 4 lipca.

4 lipca 2018 r.

godz. 13.00, Uniwersytet Ekonomiczny, ul. Rudzka 13
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Zanussim –  reżyserem, producentem filmowym i publicystą na temat książki pt. „Uczyń ze swojego życia arcydzieło”.

godz. 20.00, Park im. św. Jana Sarkandra, ul. Gliwicka
Koncert plenerowy zespołu Chwila Nieuwagi z udziałem gości zagranicznych oraz rybnickiej młodzieży i studentów wraz z rodzinami.

7 lipca 2018 r.

godz. 21.00 – Rynek
Spektakl teatralny na motywach biblijnych przygotowany przez grupę teatralną „Les Baladins” z Francji oraz uczestników dwudniowych warsztatów teatralnych.

8 lipca 2018 r.

15.30 Msza święta w bazylice św. Antoniego
Po mszy przemarsz uczestników w orszaku na rynek i odsłonięcie tablicy upamiętniającej Światowe Dni Młodzieży w Rybniku.

godz. 17.00, Rynek

Koncerty zespołów:

  • NiemaGOtu (17.00),
  • Carrantuohill (18.30),
  • TGD (20.00).
  • pokaz Bractwa Ognia „Spaleni” (21.30).

Szczegółowe informacje:

https://www.facebook.com/youthcampRybnik/

Rybnickie Święto Młodych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również