Wiadomości z Rybnika

Rybnickie starania o dzięciecy OIOM

  • Dodano: 2017-11-20 17:00

Rybniccy radni podjęli uchwałę w sprawie poparcia działań mających na celu utworzenie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej dla Dzieci.

Chcemy szukać wszystkich możliwości wsparcia, wykorzystując również autorytet Rady Miasta Rybnika – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. - Uchwała intencyjna, to ważny argument w negocjacjach zarówno z samorządem województwa jak i z Narodowym Funduszem Zdrowia. Postaram się również zainteresować tym tematem sąsiednie samorządy, które przecież również korzystają z usług naszego szpitala, aby i tam zostały podjęte podobne uchwały intencyjne.

O tym jak istotne jest utworzenie w rybnickim szpitalu dziecięcego Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej, przekonywała obecna na sesji doktor Katarzyna Musioł, lekarz pediatra, onkolog i hematolog dziecięcy, która od 1 października br. pełni funkcję ordynatora oddziału pediatrii WSS nr 3.

Po półtorej miesiącu pracy widzę, że sprawą bezwzględnie priorytetową dla tego oddziału jest utworzenie OIOM-u dla dzieci, który bezspornie będzie zwiększał bezpieczeństwo naszych małych pacjentów – mówi doktor Katarzyna Musioł. - W tej chwili wygląda to tak, że jeśli sytuacja dziecka się pogarsza, i wymaga ono leczenia w oddziale intensywnej terapii, wsparcia oddechowego, krążeniowego, wysokospecjalistycznej  aparatury, dziecko musi być przewiezione do najbliższego oddziału OIOM, to znaczy albo do Katowic albo do Jastrzębia Zdroju. Wówczas w najlepszym wariancie oczekujemy godzinę na przyjazd specjalistycznej karetki, a kolejną godzinę dziecko jest transportowane do Katowic. Czasami te dwie godziny ważą o życiu dziecka...


Uchwała, podjęta podczas listopadowej sesji Rady Miasta Rybnika, przekazana zostanie Marszałkowi Województwa Śląskiego, Sejmikowi Województwa Śląskiego, Dyrektorowi Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 3 w Rybniku, Posłom i Senatorom z terenu Województwa Śląskiego, Staroście Powiatu Rybnickiego oraz gminom z terenu Powiatu Rybnickiego.

Więcej informacji na stronie:

https://www.rybnik.eu/mieszkaj/aktualnosci/aktualnosc/rybnickie-starania-o-dzieciecy-oiom/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.