Wiadomości z Rybnika

Rybnickie Służby Komunalne przygotują skwer z drzewami i ławkami w miejsce parkingu

  • Dodano: 2020-05-05 09:45

Zmienia się „dziki” parking na skrzyżowaniu ulic Łony i Reja (w pobliżu Placu Wolności).

Zamiast parkujących w tym miejscu do tej pory samochodów, Rybnickie Służby Komunalne przygotują skwer z drzewami i ławkami.

Do tej pory znajdujący się w tym miejscu parking działał w sposób nieuporządkowany, nie był formalnie parkingiem, zwykle parkowało w tym miejscu około 7 samochodów. Często parkujący w tym miejscu kierowcy wzajemnie się blokowali, wiele osób miało kłopot z bezpiecznym wjazdem i wyjazdem – mówi prezydent Piotr Kuczera -  Ten fragment miasta jest przecięciem traktu pieszego, gdzie piesi musieli przemieszczać się pomiędzy pojazdami, co nie było ani bezpieczne, ani komfortowe. To kolejna przestrzeń w mieście, która zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zmienia się, ponieważ sukcesywnie walczymy w mieście z dzikim parkowaniem na rzecz miejsc przeznaczonych na zieleń i rekreację – komentuje Kuczera.

Ze względu na znajdujące się w tej okolicy sklepy i usługi, zostaną w tym miejscu wyznaczone dwa miejsca parkingowe przeznaczone do postoju do 15 minut. Zostanie wykonana część wypoczynkowa z nowymi ławkami, koszami, donicami i stojakami rowerowymi.

Usunięte będą ciężkie i mało estetyczne barierki ochronne, a w zamian powstaną estetyczne pasy zieleni wraz z centralnie umieszczoną okrągłą rabatą. Oprócz krzewów i bylin Zarząd Zieleni Miejskiej nasadzi cztery drzewa, które w przyszłości staną się ochroną dla pieszych w słoneczne dni. Nowe rośliny nie tylko uatrakcyjnią to miejsce, ale pozwolą na znaczne obniżenie temperatury w czasie upalnego lata.

Przeznaczenie tego miejsca dla pieszych pozwoli również na przedłużenie ciągu pieszego od strony Placu Wolności, nazywanego „szpilkostradą”. Pojawią się warunki do odpoczynku na ławkach, a uciążliwości wynikające z parkowania samochodów zostaną zniwelowane w maksymalnym możliwym stopniu.

Prace przeprowadzą miejskie służby, stąd koszt inwestycji szacowany jest na około 35 tys. złotych i jest związany z zakupem tylko koniecznych materiałów.

Podobne działania Miasto Rybnik przeprowadziło już z powiedzeniem w kilku innych obszarach miasta - na ulicy Miejskiej, Białych, Bolesława Chrobrego, na placu przy ulicy Korfantego oraz na Placu Armii Krajowej przed budynkiem biurowym K1.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.