Wiadomości z Rybnika

Rybnicki PUP liderem aktywizacji młodych

  • Dodano: 2017-12-19 07:45, aktualizacja: 2017-12-20 05:35

Działania rybnickiego Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku w zakresie aktywizowania i promowania świadomego planowania kariery osób młodych zostały nagrodzone!

Placówka otrzymała tytuł Lidera Aktywizacji Osób Młodych 2017 w konkursie na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy.

Rybnicki PUP otrzymał ponadto wyróżnienie za wdrażanie działań zbieżnych z rekomendacjami dla aktywizacji osób młodych w województwie śląskim. O przyznaniu nagród decydowało jury wybrane spośród specjalistów rynku pracy, wyłonione przez organizatora konkursu - Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM.

Uroczyste wręczenie nagród połączone z konferencją na temat aktywizacji osób młodych odbyło się 7 grudnia br. w Warszawie, w siedzibie Business Centre Club. Wyróżnienie odebrała Anna Michalczyk, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku.

Wieloletnie działania Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku, prowadzone samodzielnie oraz w partnerstwie (m. in. w ramach Rybnickiej Platformy Poradnictwa Zawodowego), od dawna są doceniane i wyróżniane w wielu ogólnopolskich konkursach.

Inicjatywy urzędu pracy każdego roku przybierają nowe formy i adresowane są do coraz szerszej grupy odbiorców. Ich celem jest umożliwienie młodzieży zaplanowania właściwej ścieżki kariery, a tym samym ułatwienie wejścia na współczesny rynek pracy.

Do najważniejszych przykładów należy cykliczna organizacja Rybnickich Dni Kariery, Rybnickich Dni Przedsiębiorczości czy debat dla uczniów z udziałem przedsiębiorców.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.