Wiadomości z Rybnika

Rybnicki Orszak Trzech Króli

  • Dodano: 2018-01-04 09:15

Rybnicki korowód Trzech Króli ma już kilkuletnią tradycję. Również i w tym roku, 6 stycznia główną ulicą dzielnicy Chwałęcice przejdzie barwny, świąteczny orszak.

Zachęcam wszystkich do wspólnego świętowania i kolędowania - mówi ks. Grzegorz Jagieł, proboszcz chwałęcickiej parafii, który cztery lata temu po raz pierwszy poprowadził "królewską" paradę w naszym mieście.

Jak co roku zapraszamy wszystkich rybniczan do przebrania się w jasełkowego stroje, założenia papierowych koron i wzięcia udziału w radosnym przemarszu. Orszak wyruszy 6 stycznia o 15.30 ze skrzyżowania ulic Rudzkiej i Czecha (obok kapliczki) i przejdzie pod kościół parafialny, gdzie na placu przed świątynią uczestnicy parady będą mogli ogrzać się przy ognisku, zjeść coś smacznego, a co najważniejsze wspólnie świętować i kolędować. Będą wypieki chwałęcickich gospodyń i grochówka z kuchni polowej, a całość jak zwykle zakończy pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie też paradę poprowadzą Trzej Królowie, a kolędowo przygrywać będzie orkiestra kopalni Jankowice.

Korowód w Rybniku-Chwałęcicach to jednak nie jedyny w tym roku orszak Trzech Króli, jaki przejdzie ulicami Rybnika.

Po raz pierwszy świąteczny przemarsz odbędzie się również w dzielnicy Chwałowice. Tam, również 6 stycznia, o godz. 13.00 (po mszy św.)  sprzed kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus wyruszy barwny orszak. Uroczysty przemarsz zaplanowano ulicami Chwałowic do Stajenki na tzw. „Królewioku” (ul. Zwycięstwa 101a) na wspólne kolędowanie z parafialnymi muzykami. Więcej informacji o chwałowickim orszaku tutaj.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.