Wiadomości z Rybnika

Rybniccy policjanci zwycięzcami Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej

  • Dodano: 2023-10-30 13:00

Na hali sportowej "Michał" w Siemianowicach Śląskich 30 drużyn walczyło o tytuł mistrza podczas Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Halowej Piłce Nożnej.

Wyniki Wojewódzkich Mistrzostw Policji

To już 7 odsłona tych zawodów sportowych. Organizatorem był Wydział Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach przy współudziale MOSiR "Pszczelnik". W zaciętym finale po rzutach karnych najlepszą drużyną okazała się reprezentacja KMP z Rybnika. Wyróżniono także najlepszego bramkarza, zawodnika oraz strzelca.

Już po raz 7 na hali sportowej Michał odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Halowej Piłce Nożnej. Zawody zostały zorganizowane przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz MOSiR Pszczelnik. W tegorocznych mistrzostwach startowało 30 drużyn, które w duchu walki fair play walczyły o tytuł najlepszej drużyny województwa śląskiego.

Zdobywcą 1 miejsca w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Halowej Piłce Nożnej została reprezentacja KMP z Rybnika, która w rzutach karnych pokonała dzielnie walczącą reprezentację Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W walce o 3. miejsce lepszą okazała się reprezentacja KMP z Gliwic, która pokonała drużynę z SPPP w Częstochowie.

Rybnik najlepszy wśród policjantów

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został wybrany Piotr Pocholski, który grał w KMP Rybnik. Statuetka dla najlepszego strzelca mistrzostw trafiła do rąk zawodnika KMP z Rybnika Łukasza Krakowczyka, natomiast statuetkę najlepszego bramkarza mistrzostw odebrał Aleksander Pluta z KWP w Katowicach.

Dyplomy oraz puchary w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna wręczył zawodnikom Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach mł. insp. Paweł Komenda. Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich Pana Rafała Piecha reprezentował II Zastępca Pani Beata Gałecka. Gratulacje za sportowe osiągnięcia zawodnikom złożyli także Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich mł.insp. Waldemar Wierzycki oraz jego I Zastępca mł. insp. Piotr Bańka.

Mistrzostwa odbywały się zgodnie z Kalendarzem Imprez Sportowych województwa śląskiego na 2023 rok.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również