Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Rybniccy policjanci zatrzymali włamywaczy

  • Dodano: 2017-11-07 11:30

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rybnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego oraz zniszczenie mienia. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Rybniccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do domu jednorodzinnego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej podczas oględzin ustalili, że sprawcy dostali się do wewnątrz przez okno. Ich łupem padły przedmioty o wartości blisko tysiąca złotych. Właściciel nie miał pojęcia, kto mógł to zrobić. Podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia, policjanci zabezpieczyli ślady, które wskazywały na jednego z potencjalnych sprawców. Śledczy w rejonie miejsca zdarzenia ujawnili także poprzewracane znaki drogowe oraz uszkodzone ogrodzenie placu zabaw.

Kilka godzin później, mundurowi z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw 18-letniego rybniczanina. Podczas przeszukania jego mieszkania, śledczy odnaleźli jeden ze skradzionych przedmiotów. Następnego dnia, policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców – 22-letniego mieszkańca Rybnika. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Łączną wartość strat oszacowano na kwotę blisko 2 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Włamywacz

    Uuuu trza sklep zamknąć i wyjechać z Oc[...]ca

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.