Wiadomości z Rybnika

Rybniccy policjanci z wicemistrzowskim tytułem!

  • Dodano: 2016-09-21 11:15, aktualizacja: 2016-09-21 12:52
Policjanci z Rybnika zajęli 2. miejsce w XXIII. finale Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”, który odbył się w Szkole Policji w Słupsku. Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Sierżant sztabowy Wojciech Górnik i sierżant Mariusz Brzezina z Wydziału Prewencji KMP w Rybniku, reprezentowali w zawodach śląski garnizon policji.
 
 
Rybniccy policjanci, którzy zwyciężyli w rozgrywanych w czerwcu w Szkole Policji w Katowicach, wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2016" oraz policjanci z KMP w Bytomiu, reprezentowali garnizon śląski w XXIII. finale Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku”.
 
 
Słupski turniej to jedna z najbardziej prestiżowych policyjnych imprez, która pozwala ocenić poziom i wskazać dalsze kierunki doskonalenia pracy policjantów. O tym, jaki jest obraz Policji w oczach społeczeństwa w dużej mierze decyduje właśnie praca policjantów prewencji i ich postawa w trakcie podejmowanych działań.
 
 
34 najlepsze policyjne patrole, które przyjechały do Słupska, stanęły do rywalizacji w rozgrywanym w obiektach słupskiej szkoły finale turnieju par patrolowych. Reprezentanci wszystkich garnizonów w kraju, rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach.
 
 
Pierwszego dnia zawodów rozegrano dwie konkurencje - "Strzelanie sytuacyjne" oraz "Interwencje policyjne". Drugiego dnia, policjanci konkurowali na policyjnym torze przeszkód oraz prezentowali techniki obezwładniania. Konkurencją, którą w tym roku poddano całkowitej zmianie był ,,Policyjny Tor Przeszkód”, który po raz pierwszy w historii Turnieju został przygotowany poza Szkołą Policji – w Dolinie Charlotty. Konkurencja ta miała w sposób maksymalny odzwierciedlać specyfikę warunków w jakich policjanci pełnią codzienną służbę patrolowo-interwencyjną. Ostatni dzień zmagań o tytuł najlepszego patrolu w kraju zakończył się testem wiedzy. W tej konkurencji, policjanci z Rybnika okazali się bezkonkurencyjni, zdobywając 191 na 200 punktów!
 
 
Tegoroczny finał był szczególny, ponieważ na wniosek Komendanta Głównego Policji Pana nadinsp. Jarosława Szymczyka, został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, który ufundował również Puchar Przechodni. Inicjatywę docenił również Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak, który ufundował nagrody dla trzech najlepszych par patrolowych, podobnie jak Komendant Główny Policji.
 
 
Naszym kolegom serdecznie gratulujemy zdobycia wicemistrzowskiego tytułu!
 
 
Jesteśmy z Was dumni!
 
 
Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
 
Klasyfikacja generalna:
 
I miejsce – OPP w Białymstoku
 
Patrol w składzie:
sierż.szt. Andrzej Dubowski
sierż.szt. Mirosław Klimczuk
 
II miejsce - KMP w Rybniku
 
Patrol w składzie:
sierż.szt. Wojciech Górnik
sierż. Mariusz Brzezina
 
III miejsce - KMP w Chełmie
 
Patrol w składzie:
sierż.szt. Radosław Jakimcio
sierż. Piotr Kosiński
 
Klasyfikacja drużynowa:
 
I miejsce – KWP w Białymstoku
 
II miejsce – KWP w Katowicach
 
III miejsce – KWP w Lublinie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.