Wiadomości z Rybnika

Rybniccy policjanci uratowali mężczyznę, który dusił się w swoim mieszkaniu

  • Dodano: 2023-06-30 12:45

Policjanci Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach uratowali mężczyznę, który dusił się w swoim mieszkaniu. Wcześniej ojciec poszkodowanego zgłosił, że nie ma kontaktu z synem. Pomoc przyszła dosłownie w ostatniej chwili...

Rybniccy policjanci uratowali mężczyznę, który dusił się w swoim mieszkaniu

We wtorek do Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zgłosił się mężczyzna, który poinformował mundurowych o tym, że nie potrafi skontaktować się ze swoim synem, który ma problemy zdrowotne.

- Syn nie odbierał telefonów i nie otwierał drzwi. Policjanci pojechali do domu zaginionego. W rozmowach z sąsiadami ustalili, że w jego mieszkaniu przez całą noc światło było włączone. Mundurowi zaczęli podejrzewać, że mieszkający tam mężczyzna może potrzebować pomocy. Gdy stanęli pod drzwiami mieszkania, usłyszeli dobiegające ze środka dźwięki osoby mającej poważne trudności z oddychaniem - czytamy na stronie KMP Rybnik.

Policjanci podjęli decyzję o wyważeniu drzwi, aby wejść do środka. Po wejściu do środka zauważyli leżącego na podłodze duszącego się mężczyznę. Mundurowi udrożnili mu drogi oddechowe i udzielili niezbędnej pomocy. Wezwali też na miejsce pogotowie ratunkowe, które po przyjeździe zaopiekowało się poszkodowanym i zabrało go do szpitala.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również