Wiadomości z Rybnika

Rybniccy policjanci prowadzili akcję "Trzeźwy poranek". Jakie są efekty?

  • Dodano: 2023-03-28 06:00, aktualizacja: 2023-03-27 19:07

Zatrzymanych czterech kierowców pod wpływem alkoholu, to efekt dzisiejszej akcji rybnickiej drogówki pod nazwą "Trzeźwy poranek”. Działania były prowadzone od wczesnych godzin rannych i miały na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej ilości pijanych kierowców. Warto przypomnieć, że właśnie przez nietrzeźwych kierowców na drogach nadal ginie wiele niewinnych osób.

Podsumowanie akcji "Trzeźwy poranek"

Wczoraj od wczesnych godzin porannych na terenie Rybnika oraz powiatu rybnickiego policjanci wydziału ruchu drogowego, prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Działania mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom. 

Pijani kierowcy nadal stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na drogach. Jadąc po alkoholu nie myślą o tym, że mogą kogoś skrzywdzić, ani o grożących im konsekwencjach prawnych. Jeżeli ktokolwiek jest świadkiem takiej sytuacji, powinien jak najszybciej zawiadomić Policję. Czujmy się współodpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo i nie dawajmy przyzwolenia na tego typu praktyki.

Należy również pamiętać, że czasami dziwne zachowanie kierującego na drodze może być powodem choroby i takiej osobie potrzebna będzie niezwłoczna pomoc. Dlatego również w takim przypadku właściwa i szybka reakcja jest niezmiernie ważna.

Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie powoduje obniżenie koncentracji i opóźnia czas reakcji kierującego. Tylko od poczatku roku policjanci wyeliminowali z ruchu 105 nietrzeźwych kierujących. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również