Wiadomości z Rybnika

Rybniccy policjanci doskonalili umiejętności na szkoleniu dotyczącym sytuacji zagrożenia

  • Dodano: 2024-03-22 11:15

Ponad 50 policjantów z Rybnika i Raciborza, wchodzących w skład VII Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji, uczestniczyło w ćwiczeniach. Odbyły się one na stadionie MOSiR przy ul. Gliwickiej w Rybniku. Mundurowi ćwiczyli tworzenie szyków, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych.

Wspólnymi siłami dla bezpieczeństwa społeczeństwa

Trwające kilka godzin szkolenie, miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego, interweniują w pododdziałach zwartych.

Cel mobilizacji pododdziałów

Pododdziały takie mobilizowane są w sytuacjach zagrożeń, wymagających szczególnego wzmocnienia sił porządkowych. Mundurowi, wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego, ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku, stanowią o skuteczności działania Policji. Mundurowi doskonalili tworzenie tyraliery oraz kordonów. To szyki bojowe najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych.


Źródło: KMP Rybnik / fot. KMP Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również