Wiadomości z Rybnika

Rybniccy kryminalni czujni nawet po służbie. Zatrzymanie poszukiwanego i złodzieja

  • Dodano: 2023-04-11 07:30, aktualizacja: 2023-04-10 20:03

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodnił to kryminalny z Rybnika oraz śledczy z Komisariatu Policji w Boguszowicach. Tuż po zakończonej służbie, rybnicki stróż prawa zauważył 37-latka, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Z kolei policjanci z komisariatu, wracając do domu, zauważyli mężczyznę podejrzewanego o kradzież młota udarowego. Złodziej został "rozliczony”, a sprzęt odzyskany.

Policjant z Wydziału Kryminalnego rybnickiej komendy po zakończonej służbie w centrum Rybnika zauważył poszukiwanego 37-latka. Natychmiast powiadomił telefonicznie o tej sytuacji dyżurnego i już po chwili zatrzymał mężczyznę, a na miejscu pojawił się patrol. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziło się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Zgodnie z poleceniem sądu zatrzymany trafił do więzienia.

Z kolei na terenie Osiedla Boguszowice kryminalni z komisariatu, również po służbie, zauważyli mężczyznę podejrzewanego o kradzież młota udarowego. Stróże prawa zatrzymali 38-latka i ustalili, gdzie sprzedał swój łup o wartości 6 tysięcy złotych. Stróże prawa na miejsce interwencji wezwali kolegów z jednostki, którzy pojechali odzyskać skradzioną maszynę do jednego z lombardów. Podejrzany usłyszał już zarzut. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Postawa kryminalnych udowadnia, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również