Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Rusza wybieg dla psów

  • Dodano: 2016-11-04 07:45, aktualizacja: 2016-11-03 13:59

W myśl wyznawanej w Rybniku zasady „dbamy o wszystkich” w mieście powstają trzy wybiegi dla psów. Symboliczne otwarcie pierwszego z nich, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 listopada, o godz. 10.00, przy ul. Góreckiego w dzielnicy Maroko-Nowiny.


Serdecznie zapraszamy do spędzenia niedzielnego przedpołudnia (i nie tylko!) wspólnie z swoim czworonogiem  i wypróbowania zabawowych możliwości nowego obiektu.

W ramach niedzielnego otwarcia wybiegu zaplanowano m.in. : pokaz umiejętności psa policyjnego oraz spotkanie z policjantem – przewodnikiem i opiekunem, pracującym z psem na co dzień, spotkanie ze strażnikiem miejskim, który udzielać będzie informacji w zakresie wynikających z przepisów prawa obowiązków właścicieli psów, spotkanie z przedstawicielkami Fundacji „Psi wybieg”, które podzielą się swoim doświadczeniem w temacie organizacji psich wybiegów i efektywnego ich wykorzystywania do zabaw ze swoim czworonogiem, zbiórkę karmy dla psów, przebywających w rybnickim Schronisku dla zwierząt, zbiórka na rzecz Fundacji "Jestem głosem tych, co nie mówią".
 

Będzie również okazja do bliższego zapoznania się z przeznaczonymi do adopcji psiakami, przebywającymi na co dzień w rybnickim Schronisku dla zwierząt.


Wybieg znajduje się na terenie działek położonych przy ul. Góreckiego, w dzielnicy Maroko-Nowiny. Ma kształt nieregularnego trapezu o bokach: 52,52,22 i 42 m i wyposażony jest w  wykonane z materiałów naturalnych (z drewna) elementy placu zabaw dla psów. Są to m.in. kładki, huśtawki, tunele, okna do skoków, elementy do wspinaczki, przeskakiwania czy slalomu.


 

Otwarcie wybiegu nr 2 planowane jest jeszcze w listopadzie, na terenie działek położonych przy ul. Braci Nalazków w dzielnicy Boguszowice Stare (na granicy z Boguszowicami Osiedlem). Umiejscowienie wybiegu nr 3 planowane jest na terenie wzdłuż Obwiedni Południowej pomiędzy rondem Północnoirlandzkim a rondem Lievin.
 

Wykonaniem i montażem drewnianej infrastruktury psiego placu zabaw zajmuje się Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Rybnickie Służby Komunalne, które pilotują realizację przedsięwzięcia, planują też zakup odkurzacza do sprzątania obiektów. Na terenie wybiegów oraz wokół nich ustawione zostaną także podajniki na zestawy do zbierania psich odchodów. W okolicy znajdą się również nowe ławki.

Koszt przygotowania każdego z wybiegów szacowany jest na około 22 tys. zł, komplet wyposażenia każdej z przestrzeni w elementy do psiej zabawy kosztować będzie dodatkowo 4,8 tys. zł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.