Wiadomości z Rybnika

Rusza II sezon "Diagnozy"

  • Dodano: 2018-02-21 09:45

Przez kilkanaście kolejnych, wtorkowych wieczorów, na antenie stacji TVN śledzić będziemy losy bohaterów II sezonu serialu „Diagnoza”, którego akcja dzieje się w Rybniku. Dla wiernych fanów serialu miasto przygotowało nie lada gratkę, w postaci nawiązujących do filmu gadżetów.

Upominki, promujące Rybnik i kręcony tutaj serial, będą z pewnością sympatyczną pamiątką, zarówno dla samych rybniczan, jak i dla odwiedzających nasze miasto gości. Długopisy w formie strzykawek, breloczki ratunkowe, kubki, notatniki czy pendrive’y oznaczone logo „Diagnozy”, wielbiciele serialu mogą kupić w Punkcie Informacji Miejskiej Halo!Rybnik, przy ul. Jana III Sobieskiego 20. Wiosną diagnozowe pamiątki uzupełnione zostaną o wydany w formie folderu przewodnik po Rybniku, śladami serialowych bohaterów.

Dziś z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że promocja Rybnika poprzez serial była bardzo dobrą decyzją – przekonuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera. - Powodzenie, jakim cieszy się ten medyczno-obyczajowy serial i popularność, jaką osiągnął wśród jego widzów Rybnik, pozwala dziś miastu na sukcesywne „odcinanie kuponów”. Dzięki obecności w popularnym serialu staliśmy się rozpoznawalni, a to wielka wartość, którą możemy teraz zwielokrotniać choćby w ramach udziału w targach turystycznych. Jestem też spokojny o dalsze losy kręconego w naszym mieście filmu. Wyróżnienia takie jak dwie nagrody Telekamery: dla najlepszego serialu oraz dla najlepszej aktorki Mai Ostaszewskiej czy Nominacja do Polskich Nagród Filmowych Orły 2018 w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny, mówią same za siebie – dodaje.

Co zatem czeka nas w drugim, rozpoczynającym się właśnie sezonie serialu? Oczywiście nie zabraknie scen w miejscach znanych już z wcześniejszych odcinków – w szkole przy ul. Cmentarnej, parku tematycznym oraz na terenie filmowego szpitala czyli rybnickiego  Kampusu. Widzowie zobaczą też kilka zakątków, w których do tej pory nie pojawiali się serialowi bohaterowie, takich jak choćby kopalnia Chwałowice, ulica Kościuszki czy  bulwary nad rzeką Nacyną.

Zdjęcia do pierwszych odcinków II sezonu serialu kręcone były na początku stycznia tego roku, a w nagrywanych w Rybniku scenach pojawią się m.in.: Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Aleksandra Konieczna, Tomasz Drabek, Michał Czernecki, Marta Mazurek i Łukasz Simlat.

Będzie też więcej gwary, którą – co ciekawe – Sonia Bohosiewicz i Michał Czernecki szlifowali pod okiem i uchem rybniczanina, Mateusza Sebastiana, autora popularnego, prowadzonego po śląsku podróżniczego bloga „Bele kaj”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również