Wiadomości z Rybnika

Rowerem na 6 tys. m w Chile - spotkanie podróżnicze w Rybniku

  • Dodano: 2022-03-23 06:30, aktualizacja: 2022-03-22 18:44

Krzysztof Łapka i Klubokawiarnia Żółty Młynek zapraszają we wtorek 5 kwietnia 2022 r. o godz. 19 na spotkanie podróżnicze z Marcinem Korzonkiem.

Podczas spotkania będzie można nabyć jego najnowszą książkę pt. "GlobRower - poradnik podróżnika rowerowego”. Wstęp - 10 zł/os.

Kross The Record 2020 - rowerem na 6000 m (Chile)

Będzie to opowieść o samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile i próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta. W czasie 50 dni wyprawy prelegent zmagał się z przeciwnościami losu i przyrody: wiatrem, udarem słonecznym, kontuzją kolana co ostatecznie doprowadziło go do wizyty w szpitalu. W czasie prezentacji dowiemy się gdzie znajdują się największe kopalnie odkrywkowe oraz najwyżej położone teleskopy i gejzery na świecie.

Marcin Jakub Korzonek - ur. 1974 - instruktor turystyki rowerowej, podróżnik, dziennikarz, fotograf, właściciel marki "ZadbanyRower.pl - przeglądy rowerów dla firm". Świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kołach z aparatem fotograficznym w sakwie unikając utartych szlaków. Najważniejsza jest dla niego droga a nie cel. Lubi miejsca odludne i trudno dostępne - stąd najwięcej frajdy sprawia mu przejeżdżanie rowerem pustyń oraz wysokich gór. Zorganizował 19 wypraw rowerowych przez ponad 30 krajów i dziewięć pustyń na czterech kontynentach.

W trakcie spotkania będzie możliwość kupienia najnowszej książki prelegenta: "GlobRower - poradnik podróżnika rowerowego".

Książka, to obszerne kompendium wiedzy o organizacji wypraw i wycieczek rowerowych, efekt 25 lat podróżniczych doświadczeń autora. Poradnik jest adresowany zarówno dla tych, którzy dopiero zamierzają zorganizować swoją rowerową podróż, jak i osób bardziej doświadczonych, które chcą ruszyć na ambitniejsze trasy w egzotyczne rejony świata.

Organizacja spotkań podróżniczych w ŻM - Krzysztof Łapka tel. 513064196, goryipodroze@wp.pl.

  • Rybnik, 5 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00
  • Marcin Korzonek - "Kross The Record 2020 - rowerem na 6 tys. m w Chile"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również