Wiadomości z Rybnika

Ratunek dla życia w zasięgu ręki

  • Dodano: 2021-07-05 07:00, aktualizacja: 2021-07-03 22:18

Rybniccy policjanci otrzymali nowy defibrylator. Urządzenie zostało umieszczone w poczekalni Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Komenda Miejska Policji w Rybniku otrzymała w pełni zautomatyzowane urządzenie ratujące życie AED. Defibrylator został umieszczony w poczekalni naszej komendy. Dzięki łatwemu dostępowi i prostej obsłudze posłuży mieszkańcom naszego miasta w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz pomocy przy ratowaniu życia. Dzięki odblaskowym tabliczkom zamontowanym na budynku komendy informującym o „OBIEKCIE WYPOSAŻONYM W AED” przechodnie i zmotoryzowani uczestnicy ruchu drogowego mogą w sytuacjach krytycznych skorzystać z urządzenia.

Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany, by służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych. Jego zaletą jest więc łatwy dostęp, prostota w obsłudze oraz fakt, że może go użyć każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie.

Zakup AED to wynik inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego oraz współpracy Wydziału Zaopatrzenia i Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Środki na zakup urządzeń zostały pozyskane z Funduszu Prewencyjnego PZU.

Należy w tym miejscu dodać, że Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach jako pierwsza w kraju rozpoczęła proces wyposażenia wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji w automatyczne defibrylatory zewnętrzne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również