Wiadomości z Rybnika

Przy ul. Hallera powstaje czasowa strefa aktywności dla mieszkańców

  • Dodano: 2019-07-30 09:30

W miejscu po starym parkingu przy ul. Hallera powstaje czasowa strefa aktywności dla mieszkańców.

W przyszłości to miejsce zostanie zabudowane, do tego czasu rozpoczęcia budowy w tym obszarze powstaną:  tor do biegania i jazdy na rolkach, miasteczko ruchu drogowego,  kawałek plaży, piaskownice dla dzieci. Nie zabraknie też miejsc do siedzenia i wypoczynku.

Zostaną przygotowane też niespodzianki dla wielbicieli pumptrucków

Jeszcze trochę i to miejsce stanie się dużym placem budowy. W tym roku przygotowujemy projekt wykonawczy dotyczący budowy mieszkań komunalnych,  powstanie też pawilon wystawienniczy.  Wiemy jak w przyszłości zmieni się to miejsce, które od wielu lat pozostawało taką niezagospodarowaną „dziurą” w mieście – mówi prezydent Piotr Kuczera.

Zastanawialiśmy się co zrobić z tym „klepiskiem” do czasu rozpoczęcia inwestycji, doszliśmy do wniosku, że dobrze by było, żeby mieszkańcy jakoś mogli z tego miejsca korzystać. I tak powstał pomysł czasowego miejsca  aktywności dla mieszkańców – mówi prezydent Kuczera

Warunkiem, który postawił pan prezydent były koszty. Powiedział, działajcie tak, żeby zrobić to jak najtajniej jednostkami miasta, bo trzeba mieć na uwadze, że niedługo zaczniemy w tym miejscu budowę – mówi Przemysław Grycman dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych.

Dlatego bierzemy  przy tych działaniach optymalizację kosztów i maksymalizację efektów (śmiech).  Działamy razem: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Zarząd Zieleni Miejskiej i Rybnickie Służby Komunalne. Wszystko robimy sami z materiałów, które mamy. Wykorzystujemy np. starą sygnalizację świetlną, która posłuży do przygotowania miasteczka ruchu drogowego – wyjaśnia dyrektor Grycman.

Docelowo w tym kwartale miasta jest planowana zabudowa według koncepcji „Strefa Rzeczna”, która zakłada, że w ścisłym centrum miasta pomiędzy ulicami Hallera, Raciborską i Pocztową oraz rzeką Nacyną zostanie wybudowane Centrum Edukacji Artystycznej, 80 mieszkań komunalnych, budynek mieszkalno-usługowy i parking wielopoziomowy. Parking został już wybudowany a tymczasowy plac, na którym parkowały samochody został zlikwidowany.

Całość inwestycji połączy nowy układ komunikacyjny, który częściowo został już zrealizowany, powstała trasa rowerowa jako kontynuacja bulwarów nad Nacyną. Budowa kolejnych obiektów jest  planowana na 2020 rok.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również