Wiadomości z Rybnika

Przedszkole rośnie w oczach

  • Dodano: 2016-07-14 11:00, aktualizacja: 2016-07-14 12:33
Budowa przedszkola w dzielnicy Boguszowice Stare przebiega zgodnie z planem. Zrealizowano już roboty konstrukcyjno-budowlane i rozpoczęto prace wykończeniowe. Obiekt zostanie oddany do użytku po wakacjach.
 
 
Stan budynku Przedszkola nr 50 przy ul. Sztolniowej można określić mianem: surowy zamknięty. Teraz przyszła pora na realizację prac wykończeniowych, związanych m.in. z podłączeniem niezbędnych instalacji, montażem okien, wykonaniem elewacji czy posadzek. Jednocześnie trwają prace przy zagospodarowaniu terenu – obok budynku powstają drogi dojazdowe, parking oraz oczywiście plac zabaw.
 
 
 
Przedszkole w Boguszowicach Starych pomieści 250 dzieci, które będą uczyć się i bawić w 10 oddziałach. Jednopiętrowy budynek o powierzchni 1822m2 będzie posiadał sale dla przedszkolaków i związane z nimi technologiczne pomieszczenia. Nie zabraknie też przestrzeni biurowych, gospodarczych oraz strefy kuchennej obejmującej aneks żywieniowy i pomieszczenia związane z produkcją żywności.
 
 
 
– Budowa przedszkola przebiega zgodnie z harmonogramem. Obiekt powinien zostać oddany do użytku przed 31 sierpnia br., tak aby od września przedszkolaki mogły korzystać z nowego budynku i towarzyszącej mu infrastruktury. To inwestycja jest ważna nie tylko dla społeczności Boguszowic Starych, ale i dla całego miasta – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
 
 
Budowa nowego przedszkola kosztować będzie 8.241.000 zł. Na realizację przedsięwzięcia miastu przyznane zostało dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości 3 874 657,32 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
 
 
Szczegółowe informacje na temat zakresu inwestycji w specyfikacji przetargowej na stronie UM. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.