Wiadomości z Rybnika

Przed nami Jarmark Wielkanocny w Rybniku

  • Dodano: 2024-03-12 13:15

Przedświąteczne jarmarki to już w Rybniku tradycja – co roku ustawione na rynku stoiska przyciągają regionalnymi przysmakami, rękodziełem i ozdobami świątecznymi. Już za kilka na rybnickim na rynku ruszy jarmark wielkanocny.

W Rybniku startuje Jarmark Wielkanocny

O świąteczne udekorowanie rybnickiego rynku zadba jak zwykle Zarząd Zieleni Miejskiej, który w tym roku, z pomocą dekoracji przeniesie nas do Zalipia – słynnej  „malowanej wsi”. W pobliżu fontanny ustawiona zostanie imitacja wiejskiej chałupy, pojawi się płotek oraz drewniana ławeczka, a latarnie przyozdobią palmy wielkanocne.

Jarmark Wielkanocny ruszy 15 marca i potrwa aż do Wielkiego Piątku, czyli 29 marca. W tym czasie, na wiosennie przystrojonym placu pojawi się 16 drewnianych domków handlowych z różnorodnym i bogatym asortymentem: będzie grzane wino, piwo i cydr, wędliny, serki góralskie, koszyki i stroiki wielkanocne, rękodzieło, artykuły drewniane, zabawki, miody, chałwy i orzechy.

Nie zabraknie oczywiście programu artystycznego, zaplanowanego na przedświąteczne weekendy. Na odwiedzających czekać będzie m.in. teatrzyk dla dzieci, warsztaty malowania i ozdabiania pisanek, wykonywania stroików świątecznych, zdobienia kartek świątecznych i koszyczków wielkanocnych.

Na rynku pojawią się również animatorzy przebrani w świąteczne maskotki. Nie zabraknie konkursów i zabaw z nagrodami, będzie też weekendowa strefa gier planszowych XXL. Oczywiście jak święta to również kuchnia - tradycyjna, regionalna i smaczna. Tajemnicę udanych potraw poznamy za sprawą pokazów kulinarnych połączonych z w gotowaniem "na żywo" i  degustacją. Na rynku pojawi się również karuzela.

Szczegółowy program atrakcji weekendowych

  • sobota, 16 marca -  w godz. 15.00-19.00 - „Wielkanoc we Włoszech” w programie przygotowanie włoskich potraw świątecznych, warsztaty zdobienia koszyczków wielkanocnych
  • niedziela, 17 marca – w godz.15.00-19.00 - „Wielkanoc na Ukrainie” w programie przygotowanie ukraińskich potraw świątecznych, warsztaty zdobienia koszyczków wielkanocnych
  • sobota, 23 marca – warsztaty tworzenia palm wielkanocnych, gipsowych pisanek, przygotowanie tradycyjnych potraw wielkanocnych z Kołem Gospodyń Wiejskich,
  • sobota, 23 marca -  w świat magii, pasjonujących historii i lalek zabierze nas Teatr Lalek Marka Żyły. Marek Żyła tworzy autorskie spektakle dla dorosłych i dla dzieci, które w naszym mieście cieszą się niesłabnącą popularnością:
  1. 16.00 – warsztaty tworzenia świątecznych kukiełek.
  2. 18.00 –  spektakl „Walizki z różnych stron świata” - przedstawienie pełne walizek, a walizki pełne lalek, bajek, historii i opowieści – z różnych krajów, czasów i miejsc (nawet takich, które w ogóle nie istnieją!) Pojawiają się bardzo różne lalki, a historie są raz śmieszne innym razem trochę straszne!
  • niedziela, 24 marca – warsztaty zdobienia pisanek i robienia świeczników, przygotowanie tradycyjnych potraw wielkanocnych z Kołem Gospodyń Wiejskich,

W dwa przedświąteczne weekendy na rynku pojawią się też animatorzy przebrani w świąteczne maskotki. Nie zabraknie lubianych zwłaszcza przez dzieci konkursów i zabaw z nagrodami, pojawi się weekendowa strefa gier planszowych XXL (świąteczny chińczyk i kółko i krzyżyk). Oczywiście, jak święta to również kuchnia - tradycyjna, regionalna i smaczna. Tajemnicę udanych potraw poznamy za sprawą pokazów kulinarnych połączonych z w gotowaniem "na żywo" i degustacją.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również