Wiadomości z Rybnika

Przed nami Bieg Barbórkowy w Rybniku. Będą utrudnienia w ruchu!

  • Dodano: 2023-11-29 11:00

W niedzielę, 3 grudnia odbędzie się XIX Bieg Barbórkowy. Uczestnicy pobiegną ulicami miasta, kierowcy będą zatem musieli uzbroić się w cierpliwość.

Trasa Biegu Barbórkowego w Rybniku

Na czas imprezy, czyli w niedzielę, 3 grudnia, w godz. ok. 11:00 do 14:00 na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Trasa biegu, organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przebiega:

  • ul. Budowlanych, ul. Żołędziowa, ul. Wierzbowa, ul. Chrószcza, ul. Rudzka, Plac Kościelny, ul. Kościelna, Rynek, ul. Raciborska, ul. Zebrzydowicka, ul. Krzywa, ul. Łączna, ul. Borki, ul. Góreckiego, ul. Św. Józefa, ul. Wawelska, ul. Broniewskiego, ul. Budowlanych. 

Tego dnia, w godzinach 11:00-14:00, będą też utrudnienia w kursowaniu autobusów:

  • wyłączony z ruchu zostanie przystanek Rybnik Maroko Nowiny Szkoła. Autobusy linii 1, 33, 43, 46, 48, 52 od przystanku Rybnik Maroko Nowiny Rondo Mazamet będą kibieg
  • erować się trasą ulic: Budowlanych, Kominka, Zebrzydowicką do Ronda Zebrzydowickiego, a następnie kontynuować swoją trasę.
  • Objazd będzie obowiązywał w obu kierunkach.
  • Odjazdy z przystanku Rybnik Maroko Nowiny Budowlanych we wskazanym czasie będą odbywały się z przystanku Rybnik Maroko Nowiny Rondo Mazamet.
  • W trakcie trwania biegu mogą wystąpić opóźnienia poszczególnych kursów.  Prosimy pasażerów o uwzględnienie możliwych opóźnień na trasie, szczególnie na liniach: 1, 33, 43, 46, 48 i 52.

Bieg barbórkowy to zimowy bieg ulicami Rybnika. To finał Biegowego Grand Prix Rybnika, składającego się z 4 biegów. Główny motyw wszystkich biegów to dzikie zwierzęta, w przypadku Biegu Barbórkowego będzie to gepard (4 grudnia wypada Dzień Geparda i oczywiście Dzień Górnika).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również