Wiadomości z Rybnika

Powstała strefa aktywności przy ulicy Hallera

  • Dodano: 2019-08-27 10:15

Na placu po byłym parkingu przy ul. Hallera powstało czasowe miejsce aktywności dla mieszkańców.

Zamiast "klepiska" jest tor pumptruckowy, ścieżka biegowo-rolkarska, miejsca do siedzenia, piaskownice dla dzieci, miasteczko ruchu drogowego.

Została ustawiona dodatkowo zieleń, by miejsce stało się przyjemniejsze, wykorzystano też parasole, które kiedyś służyły w innym miejscu.

To czasowa strefa do momentu, kiedy na tym placu nie rozpoczną się kolejne inwestycje, które założyliśmy zgodnie z koncepcją Strefa Rzeczna. Przypomnę, że we wcześniej wyłonionych konkursach architektonicznych został wybrany projekt na Centrum Edukacji Artystycznej i koncepcja dotycząca budowy  80 mieszkań komunalnych – mówi prezydent Piotr Kuczera.

Aktualnie trwa przygotowanie kosztorysów i projektów wykonawczych. Jeżeli mieszkańcom spodobają się przygotowane atrakcje, bierzemy pod uwagę przeniesienie tej strefy w inną część śródmieścia – tłumaczy prezydent.

Warto zaznaczyć, że miejsce zostało przygotowane przez służby miejskie: Rybnickie Służby Komunalne, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach ich działań na rzecz miasta. Do przygotowania tego miejsca wykorzystano elementy, które wcześniej służyły w innych miejscach. Zakupiono jedynie niezbędne materiały do wykonania strefy za kwotę 15 tysięcy złotych. Czasowo w tym miejscu będzie się pojawiała strefa gastronomiczna.

Zachęcamy mieszkańców, którzy chcieliby się w tym miejscu zaprezentować z jakimś ciekawym pomysłem na aktywność, zgodnie z tym, co oferuje to miejsce, do kontaktu z  wydziałem kultury urzędu miasta.

W tym tygodniu zostało zaplanowanych kilka wydarzeń na zakończenie lata, na które wstęp jest wolny:

  • Środa 28 sierpnia godz. 17.00,Znam przepisy ruchu drogowego– spotkanie dla dzieci z policjantem i oficerem rowerowym na temat zasad poruszania się rowerem w mieście,
  • Czwartek, 29 sierpnia od godz. 16.00 do 21.30, zawody rowerowe na pumptrucku „GoBike.pro Dual Pumptruck” organizowane przez MOSiR i Bartosza Giemzę, zapisy od godz. 16.00 w dniu imprezy,
  • Piątek 30 sierpnia od godz. 19 do 22.00, muzyka klubowa z didżejem - „Neon party”, spotkanie przy muzyce klubowej, w blasku delikatnych lampek, neonowych bransoletek wraz ze strefą gastronomiczną.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również