Wiadomości z Rybnika

Powstaje nowy wiadukt łączący rondo Powstańców Śląskich z ul. Żorską!

  • Dodano: 2020-07-27 10:00, aktualizacja: 2020-07-28 12:36

Wiadukt nad torami kolejowymi, łączący rondo Powstańców Śląskich z ul. Żorską, kilka tygodni temu został całkowicie zburzony.

Na jego miejscu powstaje nowy obiekt

W stosunku do pierwotnego planu zakres remontu został poszerzony o całkowite wyburzenie przyczółków, które wcześniej planowano pozostawić. Niestety, po ich wstępnym rozkuciu okazało się, że uzbrojenie ich konstrukcji jest zbyt słabe.

Stan obecny

W tej chwili na placu budowy zobaczyć można już pośrednią podporę przyszłego wiaduktu, która do końca lipca powinna zostać zabetonowana. Trwają również prace związane ze wzmocnieniami gruntu pod budowę nowych przyczółków.  

Jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, budowa wiaduktu powinna się zakończyć do końca tego roku. Nie oznacza to jednak, że od razu będziemy mogli z niego korzystać. Podobnie jak w przypadku każdej tego typu inwestycji, obiekt będzie musiał przejść procedurę odbiorową, uzyskując pozwolenie na użytkowanie.

Inwestycję, wartą 9,8 mln zł, realizuje na zlecenie Miasta wybrane w przetargu konsorcjum firm KRISMAT Krzysztof Gil z Będzina i PRIMOST Południe Sp. z o.o. z Czeladzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również