Wiadomości z Rybnika

Powstają nowe mieszkania w budynku przy ul. Zebrzydowickiej 31!

  • Dodano: 2024-07-08 13:30

Trwa generalny remont opuszczonego budynku przy ul. Zebrzydowickiej 31.

Budynek wchodzi w skład zasobu Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. zainstalowanie nowych ekologicznych źródeł ciepła, budowę instalacji centralnego ogrzewania oraz kompleksową termomodernizację, a także prace budowlano-remontowe w poszczególnych mieszkaniach i częściach wspólnych budynku.

23 mieszkania dla rybniczan

Po zakończeniu inwestycji powstaną 23 mieszkania (w tym jedno dla osób z niepełnosprawnościami) o łącznej powierzchni 1097,51 m2, które będą stanowić część gminnego zasobu mieszkaniowego. Planowana wartość inwestycji wynosi 4 948 560,00 zł brutto, zaś dofinansowanie w ramach Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego nie może przekroczyć 80% faktycznie poniesionych kosztów przedsięwzięcia.

Historyczny budynek

Wzniesiony przed II wojną światową, budynek jest prawdziwym przykładem sztuki inżynierskiej i budowlanej tamtych lat, wykonany z trwałej i solidnej cegły. Jako ciekawostkę można wspomnieć o niezwykle ciekawym stropie Kleina, który jest rodzajem stropu zbudowanego z cegieł ułożonych na stalowych belkach, co zapewnia wyjątkową wytrzymałość i trwałość konstrukcji.

Powstają nowe mieszkania w budynku przy ul. Zebrzydowickiej 31!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również