Wiadomości z Rybnika

Potrąciła 6-latka i uciekła z miejsca wypadku

  • Dodano: 2022-02-28 07:00, aktualizacja: 2022-02-27 21:09

Śledczy z rybnickiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Rejewskiego w Rybniku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 59-latka potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 6-latka i uciekła z miejsca wypadku. Dzięki szybkim działaniom mundurowych, kobieta szybko została zatrzymana. Okazało się, że rybniczanka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem i jest pod wpływem alkoholu, dlatego pobrano jej krew do badań.

Ucieczka z miejsca wypadku

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 15.40, na ulicy Rejewskiego w Rybniku. Jak wstępnie ustalili policjanci z ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierująca hyundaiem, jadąc w kierunku Małachowskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła dziecko, które wybiegło na jezdnię z prawej strony. Następnie kierująca uciekła z miejsca zdarzenia. Pierwszej pomocy chłopcu udzielili świadkowie oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Boguszowicach.

Stróże prawa szybko ustalili i zatrzymali kierującą osobówką. Okazało się, że 59-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona ponad promil alkoholu w organizmie. Rybniczance pobrano krew do badań. Na szczęście życiu i zdrowiu 6-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich mundurowych postępowaniu przygotowawczym.

Potrąciła 6-latka i uciekła z miejsca wypadku / fot. KMP Rybnik

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Row

    Mieszka blisko przystanku na malachowsgiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.