Wiadomości z Rybnika

Potrąciła 6-latka i uciekła z miejsca wypadku

  • Dodano: 2022-02-28 07:00, aktualizacja: 2022-02-27 21:09

Śledczy z rybnickiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Rejewskiego w Rybniku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 59-latka potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 6-latka i uciekła z miejsca wypadku. Dzięki szybkim działaniom mundurowych, kobieta szybko została zatrzymana. Okazało się, że rybniczanka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem i jest pod wpływem alkoholu, dlatego pobrano jej krew do badań.

Ucieczka z miejsca wypadku

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 15.40, na ulicy Rejewskiego w Rybniku. Jak wstępnie ustalili policjanci z ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierująca hyundaiem, jadąc w kierunku Małachowskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła dziecko, które wybiegło na jezdnię z prawej strony. Następnie kierująca uciekła z miejsca zdarzenia. Pierwszej pomocy chłopcu udzielili świadkowie oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Boguszowicach.

Stróże prawa szybko ustalili i zatrzymali kierującą osobówką. Okazało się, że 59-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona ponad promil alkoholu w organizmie. Rybniczance pobrano krew do badań. Na szczęście życiu i zdrowiu 6-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich mundurowych postępowaniu przygotowawczym.

Potrąciła 6-latka i uciekła z miejsca wypadku / fot. KMP Rybnik

Komentarze (1)    dodaj »

  • Row

    Mieszka blisko przystanku na malachowsgiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również