Wiadomości z Rybnika

Potrącenie pieszego na ulicy Kościelnej! Był pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2019-12-30 09:45, aktualizacja: 2019-12-30 11:45

Rybniccy policjanci ustalają dokładny przebieg wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Kościelnej w Świerklanach. W wyniku zdarzenia ranny został 65-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że pieszy wbiegł bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu z ust, została mu pobrana krew do badań. Policja apeluje o ostrożność!

Do potrącenia doszło w piątek, około godz. 17.15 w Świerklanach na ulicy Kościelnej

Ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że 65-latek wbiegł z chodnika wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierujący fordem, 50-letni mieszkaniec Knurowa był trzeźwy. Na skutek zdarzenia ranny został pieszy, który z urazem głowy trafił do szpitala. Od pieszego była wyczuwalna silna woń alkoholu z ust, została mu pobrana krew do badań. Policjanci ustalają dokładny przebieg wypadku drogowego.

W aktualnie panujących warunkach, głównie po zmroku, piesi są bardzo słabo widoczni dla kierowców. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo, kierujących prosimy o wzmożoną ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pieszym przypominamy o obowiązku korzystania z oznakowanych przejść dla pieszych. Należy jednak pamiętać, aby przed wejściem na jezdnię upewnić się, czy zdążymy przejść, nim nadjedzie pojazd. Pamiętajmy, że kierowca od momentu zauważenia pieszego musi mieć czas na wyhamowanie pojazdu, a przy ograniczonej widoczności jest to utrudnione. Apelujemy także do pieszych, aby dla własnego bezpieczeństwa używali elementów odblaskowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również