Wiadomości z Rybnika

Potrącenie nastolatka na oznakowanym przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2020-09-04 08:45, aktualizacja: 2020-09-04 11:01

Policjanci z Rybnika ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorek na ulicy Budowlanych.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 20.00 w Rybniku na ulicy Budowlanych. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierujący oplem vectrą jadąc w kierunku ulicy Żołędziowej potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 19-latka.

Na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała młodego rybniczanina do szpitala. 21-letniemu kierującemu oplem vectra, który w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy, mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Kierujący samochodem był trzeźwy. Rybniccy śledczy będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tego wypadku.

Pamiętajmy

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. 

Potrącenie nastolatka na oznakowanym przejściu dla pieszych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również