Wiadomości z Rybnika

Potrącenie 11-latki na oznakowanym przejściu dla pieszych. Piesza trafiła do szpitala!

  • Dodano: 2023-03-03 07:00, aktualizacja: 2023-03-02 21:11

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. 54-letnia kierująca peugeotem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 11-letnią mieszkankę powiatu rybnickiego, która z obrażeniami trafiła do szpitala.

Potrącenie w Rybniku

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 07.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku przy ulicy Mikołowskiej. Kierująca peugeotem jadąc w kierunku Czerwionki - Leszczyn, 54-letnia kobieta, nie zachowała ostrożności i potrąciła przechodzącą ze strony lewej na prawą 11-latkę. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność ze względu na panujące warunki atmosferyczne jest zdecydowanie gorsza. Używanie elementów odblaskowych może nawet uratować życie, gdyż pieszy widoczny z daleka daje kierującemu samochodem czas na odpowiednią reakcję. - czytamy na stronie KMP.

Pamiętajmy również o tym, że poranne przymrozki i śliska nawierzchnia wydłużają drogę hamowania. Zadbajmy również o to, aby szyby w naszym samochodzie były dokładnie  odszronione. Niestety często zdarza się tak, że zaszronione są wszystkie szyby, a przednia jest odśnieżona tylko w niewielkiej części.

Taka sytuacja, w połączeniu ze złymi warunkami atmosferycznymi, może mieć tragiczne skutki. Kierowca takiego pojazdu nie ma możliwości dostrzeżenia pieszego, nawet w pełnym świetle, nie widząc też dobrze innych pojazdów. Porusza się na wyczucie, zagrażając wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Często też podczas jazdy z takiego samochodu odpadają kawałki lodu czy śniegu upadając potem na jadące za nim pojazdy, powodując uszkodzenia szyb lub zmuszając kierujących do gwałtownego hamowania.

Pamiętajmy, że każdy z nas swoim zachowaniem ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do  celu podróży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również