Wiadomości z Rybnika

Policyjne zabezpieczenie meczu żużlowego w Rybniku. Zatrzymano dwóch mężczyzn!

  • Dodano: 2023-07-26 12:45

Policjanci z rybnickiej komendy z wydziałów: prewencji, ruchu drogowego, kryminalnego, przewodnik psa służbowego oraz Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, zabezpieczyli niedzielny mecz żużla na stadionie przy ulicy Gliwickiej.

Rybniccy funkcjonariusze zabezpieczali mecz

W niedzielę na stadionie przy ulicy Gliwickiej odbył się mecz żużla pomiędzy drużynami K.S. ROW Rybnik — Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Policjanci z rybnickiej komendy i oddziałów prewencji w Katowicach dbali o bezpieczeństwo kibiców zarówno podczas drogi na stadion, jak i w czasie powrotu z imprezy. Mundurowi byli również wokół stadionu, aby osoby, które przybyły na mecz, mogły bez żadnych przeszkód wrócić do domów.

Niestety, podczas spotkania sympatycy drużyny przyjezdnej złamali przepisy Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Na swoim sektorze mężczyźni odpalili środki pirotechniczne, czym dopuścili się przestępstwa z art. 59 ust. 1 Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. W wyniku podjętych czynności policjanci ustali wizerunek podejrzewanych mężczyzn, a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Po wytrzeźwieniu mężczyźni w wieku 31 i 42-lat usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Przypominamy, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów wybuchowych, łatwopalnych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe. - apelują policjanci.

Policyjne zabezpieczenie meczu żużlowego w Rybniku. Zatrzymano dwóch mężczyzn! / fot. KMP Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również