Wiadomości z Rybnika

Policyjne patrole rowerowe już na trasie w Rybniku

  • Dodano: 2023-06-02 06:30, aktualizacja: 2023-06-01 23:18

Policjanci jeżdżący na rowerach to coraz częstszy widok. Rybniccy policjanci dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo w rejonach rekreacyjnych miasta. By dotrzeć tam, gdzie samochód nie wjedzie, wykorzystują rowery.

Służba w patrolach rowerowych rozpoczyna się w okresie wiosenno – letnim i kończy się zwykle jesienią. Dzięki temu mundurowi łatwo przemieszczają się w strefach, gdzie wyłączony jest ruch pojazdów. Policjanci na rowerach mogą być bliżej mieszkańców i zobaczyć jeszcze więcej. Mobilność takiego patrolu pozwala na sprawne poruszanie się po trudniej dostępnych terenach.

Wyposażenie patrolu rowerowego

Rybniccy mundurowi dbają o bezpieczeństwo zarówno w okolicy zalewu rybnickiego, jak i na samej wodzie. Stróże prawa, którzy będą zapewniać bezpieczeństwo amatorom sportów wodnych i kąpieli słonecznych, mają do dyspozycji rowery i oznakowaną łódź motorową. Takie środki transportu zapewniają policjantom szybsze dotarcie do miejsca zdarzenia niż radiowóz. Policjanci z grupy rowerowej są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach miast. Cykliści pełniący służbę na rowerze noszą białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie, jak jesteśmy przyzwyczajeni - granatową. Policjantów wyróżniają także krótkie spodenki w kolorze granatowym. Zamiast czapki służbowej z daszkiem czy furażerki, mają kaski rowerowe. Wyposażenie i uzbrojenie umundurowanych stróżów prawa jest oczywiście identyczne jak patroli policyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również