Wiadomości z Rybnika

Policjant na wolnym zatrzymał sklepowego złodzieja

  • Dodano: 2022-05-25 07:00, aktualizacja: 2022-05-25 08:21

Policjant z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach, będąc w czasie wolnym w pasażu galerii handlowej w Rybniku zauważył mężczyznę, który zabrał z półki sklepowej zestaw galanterii skórzanej, a następnie wyszedł, nie płacąc za towar.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj w jednej z galerii w centrum miasta. Nie będący wówczas w służbie policjant z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zauważył na pasażu galerii handlowej, jak pewien mężczyzna zabrał z półki sklepowej zestaw z galanterią skórzaną, po czym odszedł, nie płacąc za towar. Stróż prawa bez chwili wahania postanowił działać, wylegitymował się, a następnie obezwładnił 20-latka. Chwilę później mieszkaniec Rybnika trafił w ręce mundurowych z komendy, a odzyskane zestaw wrócił na półkę sklepową. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że rybniczanin jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

To nie pierwszy raz

Mężczyzna kradł ze sklepów w Rybniku, ale również i w sąsiednich miastach, puszki na datki, ustawione z reguły na ladach. Reakcja policjanta dowodzi temu, że policjantem jest się zawsze, także w czasie wolnym od służby. Posterunkowy Saymon Breitkopf, po ukończeniu kursu w Szkole Policji w Katowicach, będzie pełnił służbę w Komisariacie Policji w Czerwionce–Leszczynach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również