Wiadomości z Rybnika

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

  • Dodano: 2018-01-08 08:00, aktualizacja: 2018-01-08 19:20

Anonimowe zgłoszenie i szybkie działanie policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, doprowadziły do zatrzymania nietrzeźwego kierującego.

44-latek za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Wczoraj rano, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kierującego, który na parkingu w samochodzie spożywał alkohol. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy. Kierujący skodą został zatrzymany na ulicy Kolejowej w Rybniku. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 44-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko promil alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł, kara za popełnienie wskazanego przestępstwa jest więc niewątpliwie dla jego sprawcy dotkliwa.

Dziękujemy osobie zgłaszającej za przekazanie informacji o nietrzeźwym kierującym. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również