Wiadomości z Rybnika

Policjanci apelują - trzymaj się prawego pasa!

  • Dodano: 2021-10-04 06:15, aktualizacja: 2021-10-03 20:16

Śląscy policjanci prowadzą działania w ramach akcji "Trzymaj się prawego pasa".

Wakacje już za nami, jednak na drogach wciąż panuje wzmożony ruch. Pamiętajmy, aby w czasie podróży zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich oraz o szacunek i kulturę na drodze.

Akcja policyjna

Śląscy policjanci prowadzą działania w ramach akcji „Trzymaj się prawego pasa”. W trakcie akcji mundurowi przede wszystkim egzekwować będą przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa, na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Celem działań będzie poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami- to znaczy blisko prawej krawędzi drogi. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia zwracać będą uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest wolny

Jak wskazują policyjne statystyki niestety kierowcy często spieszą się i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego, co prowadzi do niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych, a także wpływa na pogorszenie płynności ruchu. Jednym z wykroczeń, które z pewnością utrudnia i tamuje ruch jest jazda lewym pasem podczas, gdy prawy pozostaje wolny.

Policjanci przypominają, że lewy pas służy do wykonywania manewru wyprzedzania i omijania, a kierowcy zobowiązani są poruszać się prawym pasem, jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. W przeciwnym razie mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej za wykroczenie i zapłacić mandat oraz otrzymać 2 punkty karne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również