Wiadomości z Rybnika

Podsumowanie działań "Bezpieczny weekend"

  • Dodano: 2017-12-28 09:00

Przedwczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się policyjna akcja pn. "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie”. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwali rybniccy policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz mundurowi innych pionów policji. Bilans świątecznego weekendu to 2 wypadki drogowe i 25 kolizji. Policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących.

Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00, a zakończyły wczoraj o 22.00. W tym czasie policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, ale również innych pionów policji, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach naszego miasta i powiatu. Mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego przepisów dotyczących prędkości oraz obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwracali zaś na stan trzeźwości kierujących. Podczas czterech dni świątecznego weekendu doszło do 2 wypadków drogowych oraz 25 kolizji.

  • W piątek (22.12), około godziny 19.00, na ul. Budowlanych w Rybniku, doszło do potrącenia pieszego. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego, kierujący fordem - 39-letni mieszkaniec Rybnika, jadąc w kierunku ul. Kotucza, nie udzielił pierwszeństwa pieszemu i potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 20-letniego meżczyznę. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący fordem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich mundurowych, postępowaniu przygotowawczym.
  • Do kolejnego potrącenia pieszego doszło w niedzielę (24.12), około 16.00, na ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku. Z wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący toyotą – 20-letni mężczyzna, jadąc w kierunku ul. Kotucza, potrącił przebiegającego przez oznakowane przejście dla pieszych 7-letniego chłopca. W wyniku tego zdarzenia małoletni doznał obrażeń ciała i został przewieziony do rybnickiego szpitala. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Rybniku.
  • W sobotę (23.12), rybniccy mundurowi zostali powiadomieni o zdarzeniu na ulicy Boryńskiej w Świerklanach. Z relacji świadków wynikało, że kierujący citroenem wypadł z drogi i uderzył w płot, po czym uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Kierujący został zatrzymany kilka godzin później w Jastrzębiu-Zdroju. 22-latek przyznał się że kierował pojazdem. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
  • Do kolejnego zdarzenia doszło w poniedziałek (25.12), około 14.30, na ul. Górnośląskiej w Rybniku. Kierujący fordem manewrując na parkingu uderzył w elewację budynku, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko odnaleźli 44-letniego rybniczanina, który jak się okazało był nietrzeźwy. Wynik badania wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
  • We wtorek (26.12) rano, rybniccy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na ulicy Wodzisławskiej w Świerklanach. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący hyundaiem – 57-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego jechał w kierunku Żor. Kierujacy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i dachował. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania wykazał w jego organizmie 0,3 promila alkoholu.
  • W sobotę (23.12), około 18.00, w Rybniku na ulicy Przemysłowej, policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 40-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.
  • Podczas działań na ulicy Raciborskiej w Rybniku, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zauważyli samochód, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Mundurowi dokonali pomiaru. Okazało się, że 39-letni obywatel Ukrainy miał na liczniku 123 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 73 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli i ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również