Wiadomości z Rybnika

Podsumowanie działań "Bezpieczny weekend"

  • Dodano: 2017-12-28 09:00

Przedwczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się policyjna akcja pn. "Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie”. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwali rybniccy policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz mundurowi innych pionów policji. Bilans świątecznego weekendu to 2 wypadki drogowe i 25 kolizji. Policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących.

Działania rozpoczęły się w piątek o godzinie 6.00, a zakończyły wczoraj o 22.00. W tym czasie policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, ale również innych pionów policji, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na drogach naszego miasta i powiatu. Mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego przepisów dotyczących prędkości oraz obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwracali zaś na stan trzeźwości kierujących. Podczas czterech dni świątecznego weekendu doszło do 2 wypadków drogowych oraz 25 kolizji.

  • W piątek (22.12), około godziny 19.00, na ul. Budowlanych w Rybniku, doszło do potrącenia pieszego. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego, kierujący fordem - 39-letni mieszkaniec Rybnika, jadąc w kierunku ul. Kotucza, nie udzielił pierwszeństwa pieszemu i potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 20-letniego meżczyznę. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący fordem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich mundurowych, postępowaniu przygotowawczym.
  • Do kolejnego potrącenia pieszego doszło w niedzielę (24.12), około 16.00, na ulicy Zebrzydowickiej w Rybniku. Z wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący toyotą – 20-letni mężczyzna, jadąc w kierunku ul. Kotucza, potrącił przebiegającego przez oznakowane przejście dla pieszych 7-letniego chłopca. W wyniku tego zdarzenia małoletni doznał obrażeń ciała i został przewieziony do rybnickiego szpitala. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Rybniku.
  • W sobotę (23.12), rybniccy mundurowi zostali powiadomieni o zdarzeniu na ulicy Boryńskiej w Świerklanach. Z relacji świadków wynikało, że kierujący citroenem wypadł z drogi i uderzył w płot, po czym uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Kierujący został zatrzymany kilka godzin później w Jastrzębiu-Zdroju. 22-latek przyznał się że kierował pojazdem. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
  • Do kolejnego zdarzenia doszło w poniedziałek (25.12), około 14.30, na ul. Górnośląskiej w Rybniku. Kierujący fordem manewrując na parkingu uderzył w elewację budynku, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko odnaleźli 44-letniego rybniczanina, który jak się okazało był nietrzeźwy. Wynik badania wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
  • We wtorek (26.12) rano, rybniccy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na ulicy Wodzisławskiej w Świerklanach. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, kierujący hyundaiem – 57-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego jechał w kierunku Żor. Kierujacy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i dachował. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania wykazał w jego organizmie 0,3 promila alkoholu.
  • W sobotę (23.12), około 18.00, w Rybniku na ulicy Przemysłowej, policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 40-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.
  • Podczas działań na ulicy Raciborskiej w Rybniku, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zauważyli samochód, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Mundurowi dokonali pomiaru. Okazało się, że 39-letni obywatel Ukrainy miał na liczniku 123 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 73 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli i ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.