Wiadomości z Rybnika

Podsumowanie akcji policyjnej "Prędkość". Walka z nieodpowiedzialnymi kierowcami

  • Dodano: 2024-04-23 11:15, aktualizacja: 2024-04-23 12:57

Rybnicka drogówka podsumowała działania "Prędkość". Akcja prowadzona była wczoraj w godzinach 6.00 do godziny 22.00. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Niestety, mimo wielu apeli, 131 kierowców poruszało się naszymi drogami z nadmierną prędkością. 

Konsekwencje nieostrożnej jazdy

Policyjna akcja kontroli prędkości trwała w piątek, od godziny 6.00 do 22.00. Niestety, mimo wielu apeli, 131 kierowców poruszało się naszymi drogami z nadmierną prędkością. 131 osoby otrzymało mandaty karne, 19 zostało pouczonych. Wobeckierujących został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Kierowcy bądźcie rozważni na drogach!

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Podczas podróży należy kierować pojazdem z rozwagą, stosując się do podstawowych zasad bezpiecznej jazdy. Zbyt duża prędkość to nadal główna przyczyna wypadków drogowych, a do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używania poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.


Źródło: KMP RYBNIK / Aneta Krawel

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również