Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Po pierwszej rundzie na I miejscu

  • Dodano: 2012-02-07 12:00

Drużyna młodzików młodszych MKKS Rybnik w piątek 27 stycznia 2012 roku rozegrała swój ostatni mecz rozgrywek rundy zasadniczej grupy II. Był to mecz, którym nasz zespół przypieczętował zajęcie I miejsca w grupie i zrobił to w zdecydowany sposób wygrywając z drużyną spod granicy na trudnym terenie w Cieszynie w stosunku 43:117.

 

Nasi chłopcy mieli dodatkową motywację, jaką była chęć rewanżu na rywalu za porażki drużyn z innych kategorii wiekowych z Cieszynem. To jedynie zespołowi młodzików młodszych MKKS Rybnik udało się pokonać MOSIR Cieszyn.

 

Młodzicy starsi przegrali swoje wyjazdowe spotkanie, a drużyna seniorów również poległa w starciach z Cieszynem w rozgrywkach III ligi. Osiągnięty wynik cieszy tym bardziej, iż nasz zespół rozgrywał to spotkanie bez nieobecnych: Szymona Kukuczki oraz Patryka Kokoszek. I choć przeciwnikom nie można odmówić ambicji oraz woli walki to jednak prezentujący wyższy poziom wyszkolenia gracze z Rybnika pokonali wysoko swojego rywala.

 

Początek spotkania był jednak wyrównany, dzięki dobrej postawie gospodarzy, ich zdecydowanej grze oraz poprzez początkową dekoncentrację w szeregach drużyny z Rybnika. Być może naszych chłopców sparaliżował żywiołowy doping, jaki przez cały mecz panował w hali w Cieszynie. Jednak po kilku minutach oswoili się z tą sytuacją i osiągnęli właściwe tempo oraz styl gry. Wszyscy zawodnicy MKKS Rybnik zdobywali punkty dla naszej drużyny, ale też walczyli w każdym miejscu na parkiecie nie odpuszczając ani na moment i mimo dużej przewagi realizowali założenia taktyczne.

 

Swoją najwyższą zdobycz punktową w sezonie zanotował Przemek Krawiec zdobywając 24 punkty wykorzystując podania partnerów, jak również samemu kreując sobie pozycję do rzutu. Jego dobra gra jest tym godniejsza podkreślenia, że na mecz jechał on nie w pełni sił po chorobie. Kolejnym graczem, który zanotował największą liczbę punktów na swoim koncie w ciągu całego sezonu był Paweł Gramcow, a dodatkowo walczył on również w obronie pokazując wysokie umiejętności, ostatecznie rzucił 12 punktów. Głównym kreatorem gry był tradycyjnie kapitan Michał Drybański, który prócz wielu asyst osiągnął 17 punktów notując tym samym mocne double double będąc jednocześnie silnym punktem zarówno w ataku, jak i obronie. Waleczny jak zwykle był Mateusz Koch, nie odpuszczał rywalom przez całe spotkanie osiągając również najwyższą zdobycz punktową w sezonie, bo aż 18 punktów. Kuba Stróżczyk zademonstrował kilka bardzo dobrych rzutów, po których można było się obawiać czy wisząca na koszu siatka nie zostanie rozerwana. Bartek Kupczak choć w drugiej kwarcie doznał niegroźnej, ale bolesnej kontuzji mięśnia czworogłowego uda po czym został zniesiony z boiska przez trenera, potrafił mimo bólu zdobyć dwucyfrową sumę punktów – 11 i być bardzo przydatny dla drużyny. Maciek Kosiorowski jak zwykle był mocnym punktem naszej drużyny, choć tym razem zdobył 8 punktów to bez niego obraz gry zespołu wyraźnie blednie i jest niezastąpiony w wielu aspektach gry. Kuba Twaróg będąc o rok młodszym zawodnikiem od kolegów jak zwykle walczył z przeciwnikami, jak równy z równym rzucając 7 punktów. Dawid Kołodziej i Tomek Goleniowski również pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo niskich zdobyczy punktowych, odpowiednio 4 i 2 stanowili dużą wartość dla zespołu. Tomek wykonał bardzo dużo kluczowych przechwytów, a Dawid był solidny w każdym elemencie gry.

 

Po feriach naszą drużynę czekają bardzo ciężkie mecze z silnymi rywalami z Tychów, Zabrza oraz Dąbrowy Górniczej. Już dziś zapraszamy na te mecze do hali MOSIR Rybnik.

 

KS MOSIR CIESZYN - MKKS RYBNIK 43:117 (10:32, 12:43, 8:23, 13:19)

 

KS MOSIR Cieszyn: Szczepaniak 5, Piątek 2, Banot 4, Kruk 5, Tadel 5, Mleczko 16, Wójtowicz 11.
MKKS Rybnik: Goleniowski Tomasz 2, Kupczak Bartosz 11, Kosiorowski Maciej 8, Twaróg Jakub 7, Krawiec Przemysław 24 (1x3), Gramcow Paweł 12, Drybański Michał (kapitan) 17, Stróżczyk Jakub 14, Kołodziej Dawid 4, Koch Mateusz 18.

Najnowsze informacje z Rybnika w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.