Wiadomości z Rybnika

Piraci drogowi tracą prawa jazdy

  • Dodano: 2019-05-13 14:15

Policjanci podejmują zdecydowane działania, wobec tych, którzy w rażący i wyjątkowo nieodpowiedzialny sposób zachowują się na drodze.

Tylko minionej doby rybniccy mundurowi zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom w trosce o bezpieczeństwo ich samych oraz innych użytkowników dróg.

Jednym z niechlubnych rekordzistów jest 39-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który przekroczył prędkość o blisko 80 km na godzinę 

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Tylko minionej doby rybniccy policjanci zatrzymali prawa jazdy aż czterem piratom drogowym

Pierwszy kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość jechał wczoraj, około godziny 14.00 ulicą Żorską. 22-letni kierujący oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Mundurowi ukarali pirata mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnych. Ponadto zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Kolejne nieodpowiedzialne zachowanie zostało ujawnione przez policjantów z rybnickiej drogówki na ulicy Raciborskiej, około godziny 20.00. Tu w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wyraźnie wskazuje do 50 km/h, kierujący suzuki 39-latek, poruszał się z prędkością 129 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny i przypisali 10 punktów karnych.

Również po północy nie brakowało nieodpowiedzialnych kierowców. Tym razem na ulicy Wodzisławskiej, stróże prawa zatrzymali 25-letniego kierowcę bmw.

Rybniczanin przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h

Kolejne, niosące za sobą duże zagrożenia dla bezpieczeństwa uczestników ruchu wykroczenia miały miejsce dzisiejszego poranka, o godzinie 5.00 również na ulicy Wodzisławskiej. Policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę alfy romeo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. I w tym przypadku kierowca został ukarany mandatem karnym i przypisano mu 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Odbieranie praw jazdy piratom drogowym uzyskuje już społeczną akceptację niemal równą tej, która związana jest z przeprowadzaniem przez policjantów kontroli stanu trzeźwości.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Komar

    Ni ma Yanonika, nie ma prawka!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.