Wiadomości z Rybnika

Piotr Kuczera wygrał proces wyborczy. Jego oponent odpowie za swoje czyny

  • Dodano: 2024-04-05 11:45

Piotr Kuczera Prezydent Miasta Rybnika i jednocześnie kandydat na ten urząd na kolejną kadencję wygrał proces w trybie wyborczym z Tomaszem Pruszczyńskim, kandydatem na Prezydenta Miasta Rybnika z Komitetu Wyborczego Lepszy Rybnik.

Oponent Kuczery ukarany

- Pierwszy raz skorzystałem z takiego trybu, ale też pierwszy raz mam do czynienia z kampanią wyborczą opartą na takiej ilości kłamstw i manipulacji – mówi Piotr Kuczera Prezydent Miasta Rybnika – Jako prezydent, dbam nie tylko o nasze miasto, ale także o moich pracowników. Praca w samorządzie, staje coraz większym wyzwaniem, ale wciąż wierzę w to, że jesteśmy w stanie budować mądry samorząd, oparty o wspólnotowe idee. Rybnik zasługuje na kampanię merytoryczną, opartą o realne pomysły na miasto – podsumowuje Piotr Kuczera.

Sąd Okręgowy w Rybniku 3 kwietnia 2024 roku wydał postanowienie w trybie wyborczym, w którym orzeka między innymi: 

  • zakazać Tomaszowi Pruszczyńskiemu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Pana Piotra Kuczery,
  • nakazać Tomaszowi Pruszczyńskiemu sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat Pana Piotra Kuczery w Telewizji TVT oraz portalu Rybnik.com.pl,
  • nakazać Tomaszowi Pruszczyńskiemu przeproszenie Piotra Kuczery poprzez wręczenie mu posiadanego własnoręcznie oświadczenia: Ja niżej podpisany Tomasz Pruszczyński przepraszam Pana Piotra Kuczerę za to, że rozpowszechniałem nieprawdziwe informacje o Panu Piotrze Kuczerze, których celem było wyłącznie zdyskredytowanie Pana Piotra Kuczery jako kandydata na Prezydenta Rybnika w wyborach samorządowych w 2024 roku,
  • nakazać Tomaszowi Pruszczyńskiemu wpłacenia 10.000 zł na rzecz Krajowego Stowarzyszenia Antymobbingowego we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również