Wiadomości z Rybnika

Pijany rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu!

  • Dodano: 2023-02-24 07:45, aktualizacja: 2023-02-24 08:40

Przedwczoraj nietrzeźwy rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i zderzył się z pojazdem osobowym. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący rowerem, 49-letni mieszkaniec Rybnika został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy i 100 złotych. Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Przedwczoraj, około godziny 13.00 na skrzyżowaniu ulicy Mokrej z Gronową doszło do zdarzenia drogowego. Jak się okazało 49-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 60-letniemu kierującemu kią. Na szczęście nikomu nic się nie stało.  Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 3 tysięcy i 100 złotych.

Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jeśli jego stężenie w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, dlatego apelujemy o niewsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu, rozsądek i wyobraźnię. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również