Wiadomości z Rybnika

Pijany kierowca wjechał pod zakaz i uderzył w zaparkowane samochody

  • Dodano: 2020-04-14 10:45

Rybniccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który wjechał pod zakaz, a następnie na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane samochody.

Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych dzięki natychmiastowej reakcji mieszkańców Rybnika, którzy usłyszeli huk i zauważyli, jak kierujący chevroletem odjeżdża z miejsca zdarzenia. To już kolejny przypadek, kiedy za sprawą świadków udaje się wyeliminować z dalszej jazdy kierowcę łamiącego przepisy prawa.

Realizowana przez śląską policję kampania „Nie reagujesz – akceptujesz” coraz częściej przynosi oczekiwane rezultaty. Tym razem dzięki pomocy świadków, wyeliminowano z dalszej jazdy nietrzeźwego kierowcę, który uszkodził zaparkowane pojazdy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 13.30 na skrzyżowaniu ulicy Wazów z ulicą Lompy. Z poczynionych na miejscu ustaleń wynika, że kierowca chevroleta wjechał pod zakaz, a następnie jadąc w kierunku ulicy Lompy nie dostosował prędkości, w skutek czego na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane samochody. Świadek zdarzenia, który usłyszał huk natychmiast zadzwonił na numer alarmowy. Okazało się, że 40-latek uszkodził dwa samochody osobowe marki Volkswagen oraz Hyundai. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mieszkaniec Rybnika może trafić do więzienia nawet na dwa lata. O dalszym losie pijanego kierowcy zdecyduje prokurator i sąd. Mężczyzna poniesie także konsekwencje za spowodowanie szkód w innych pojazdach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.