Wiadomości z Rybnika

Pijany 71-kierujący z powiatu rybnickiego zatrzymany. Miał blisko trzy promile alkoholu

  • Dodano: 2022-08-26 07:00, aktualizacja: 2022-08-25 10:17

Blisko trzy promile alkoholu w organizmie miał 71-letni kierujący mercedesem, do zatrzymania którego przyczynił się inni uczestnicy ruchu. Mężczyzna nabrał podejrzeń, kiedy jadący przed nim samochód, co chwilę wjeżdżał na przydrożne krawężniki. Zaalarmował więc policjantów i przekazał w ich ręce pijanego mieszkańca powiatu rybnickiego.

Jechał całą szerokością drogi. Świadek zaalarmował policję

W miniony wtorek  około godziny 14.00 dyżurny z Komisariatu w Czerwionce-Leszczynach otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Z relacji świadków wynikało, że kierujący osobówką jedzie całą szerokością jezdni, wjeżdża na przydrożne krawężniki i stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. W rejon wskazany w zgłoszeniu natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu. Kierujący mercedesem został zatrzymany na ulicy Głównej w Bełku, w rejonie sklepu.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 71-latka. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko trzy promile alkoholu. Za swoje dalece nieodpowiedzialne zachowanie stanie przed sądem. Prowadzenie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy świadkom za przekazanie informacji. Państwa przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki Waszej reakcji policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również