Wiadomości z Rybnika

Pijana matka przewoziła dzieci i wjechała w ogrodzenie!

  • Dodano: 2022-09-05 07:00, aktualizacja: 2022-09-04 12:37

Policjanci z Rybnika zatrzymali 42-letnią kobietę, która wsiadła za kierownicę samochodu, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Pijana matka przewoziła w aucie czworo dzieci i doprowadziła do zdarzenia drogowego.

Nieodpowiedzialna jazda mogła skończyć się tragedią

W czwartek około godziny 18.40 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwej kierującej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast udali się w rejon ulicy Stawowej w Łukowie Śląskim, gdzie czekał świadek, który ujął kierującą renault. Jak ustalili mundurowi, kierująca osobówką nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, utraciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie. Mieszkanka powiatu rybnickiego podróżowała z czwórką dzieci w wieku 4, 8, 10 i 13 lat. W wyniku tego zdarzenia najmłodszy chłopczyk doznał ogólnych potłuczeń ciała i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala na obserwację.

Na miejscu stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości 42-latki. Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie 3,5 promila alkoholu. Ponadto kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się również, że kierująca przywoziła dzieci bez wymaganych fotelików ochronnych. Nieodpowiedzialna kobieta została zatrzymana przez policjantów do wytrzeźwienia. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również