Wiadomości z Rybnika

Pięćdziesiątka Jedenastki

  • Dodano: 2015-06-09 10:30
Pierwszego dnia w ramach oficjalnych uroczystości odbyła się Msza św. w Kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej oraz akademia, na której nie brakowało życzeń, przemówień oraz wspomnień. A przygotowany na najwyższym poziomie program artystyczny pozwolił przenieść się wszystkim zaproszonym gościom do magicznego świata baśni - zaprezentowano, bowiem nowoczesną interpretację „Kopciuszka”. Było odświętnie i wzruszająco, ale także radośnie i dowcipnie.
 
Z kolei drugiego dnia odbył się pełen wrażeń festyn urodzinowy, który poprowadził Bartosz Demczuk z Kabaretu Młodych Panów. W programie znalazły się w szczególności:
  • Biesiada Śląska, czyli przeboje śląskiej piosenki w wykonaniu zespołu wokalnego „Rozśpiewana Jedenastka” oraz występy grup tanecznych: „Fasolki” i „Beskid” 
  • z  O.P.P. - Zespół „Przygoda”, a także gość specjalny Betina Zimończyk. 
  • Taneczne rytmy, czyli prezentacja zespołów tanecznych „Mini Reflex”, „Mały Flex”, „Flex”, „Domino”, duet Alicja i Marek, „Jedenastka”, „Jedenastka Disco”.
  • Estrada piosenki, czyli prezentacja zespołów muzycznych „Bab Al-Mandab”, „Kaminata”, „Speeding Vices”, Wojciech Świerczyna&soliści. 
  • Muzyczne niespodzianki, czyli występ Moniki Marcol oraz koncert zespołu „Carrantuohill” .
Zorganizowano także dodatkowe atrakcje m.in. gry i zabawy dla dzieci, konkursy 
z nagrodami, fantazyjne malowanie twarzy, pokaz Lego Technic, przejażdżkę kucykiem, rozgrywki sportowe, urodzinową loterię z licznymi fantami, cegiełki na rzecz szkoły, kiermasz książek oraz pyszne ciasta.
 
A te mury tyle lat już przecież mają, pamiętają wciąż niejeden uśmiech i płacz. I choć komuś może stare się wydają, to jest szkoła ciągle młoda – przecież patrz!  – to fragment urodzinowej piosenki bardzo dobrze oddający klimat wyjątkowej rybnickiej szkoły z tradycjami.
 
 
Monika Jodłowiec-Fritz
 

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również