Wiadomości z Rybnika

Pędził 154 km/h w obszarze zabudowanym. 27-latek stracił prawo jazdy!

  • Dodano: 2023-01-02 15:45

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który przekroczył prędkość. 27-letni mężczyzna pędził 154 km/h w obszarze zabudowanym. Dzięki mundurowym w porę udało się przerwać niebezpieczną jazdę.

W Sylwestra, około godziny 20.25 podczas kontroli prędkości na ulicy Wodzisławskiej policjanci z rybnickiej drogówki ujawnili kolejny przypadek przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego kierowcę volkswagena bora. Mężczyzna nie dostosował prędkości do obowiązującego ograniczenia. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził 154 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem stróże prawa ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2500 złotych. Oprócz tego zatrzymali obywatelowi Ukrainy prawo jazdy, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Policjanci przypominają:

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych, która zagraża nie tylko samym kierującym, ale i wszystkim uczestnikom ruchu. Działania policyjne mają na celu zapobieganie i zmniejszenie ryzyka wystąpienia wypadków, a tym samym poprawę bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również