Wiadomości z Rybnika

Park Śródmiejski w Rybniku prawie gotowy. Teren staje się obiektem rekreacyjnym

  • Dodano: 2023-03-07 08:00, aktualizacja: 2023-03-07 08:16

Zadrzewiony teren w pobliżu ronda przy ul. Śródmiejskiej i Obwiedni Południowej, między ulicą Młyńską a rzeką Nacyną, staje się pełnoprawnym terenem rekreacyjnym.

Śródmiejska coraz piękniejsza

Sporo zieleni, rzeka, w okolicy malowniczy wiadukt Cztery Mosty – nic dziwnego, że miejsce w takiej lokalizacji cieszyło się sporą popularnością spacerowiczów z okolicznych osiedli i domów oraz rowerzystów korzystających z biegnącego tędy fragmentu bulwarów nad Nacyną. Potencjał tego miejsca postanowiono wykorzystać jeszcze lepiej:

Zarząd Zieleni Miejskiej sukcesywnie zmienia to miejsce w pełnoprawny teren rekreacyjny. Najpierw był czas na prace planistyczno-projektowe, potem teren oczyściliśmy, a następnie przystąpiliśmy do robót wykonawczych. Dodaliśmy nowe elementy, zwracając uwagę, by jak najwięcej z tego terenu pozostawić w stanie możliwie nienaruszonym – z zielenią, która już była w tym miejscu – informuje Joanna Kotynia-Gnot, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Celem było stworzenie przyjaznej, zielonej przestrzeni służącej mieszkańcom. Dlatego w powstającym parku wyznaczono nowe ciągi komunikacyjne oraz miejsca na kolejne nasadzenia. Koncepcja obejmuje też elementy małej architektury – wiele z zaplanowanych prac już zrealizowano:

Ścieżka przebiegająca przez park jest już ukończona i można z niej korzystać, podobnie jak z niedawno ustawionych ławek, które malowniczo kręcą się wokół drzew. W najbliższym czasie ustawione zostaną również leżaki i pergole, które będą tworzyły „bramę wejściową” do parku. Po ich montażu w parku będą już zainstalowane wszystkie zaplanowane i zakupione elementy małej architektury. Dokończenia będą wymagały jedynie planowane nasadzenia krzewów i drzew, które chcemy zrealizować w marcu – precyzuje Karolina Skorupa-Fojcik, architekt krajobrazu ZZM, zastępca kierownika Dział Terenów Zieleni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również