Wiadomości z Rybnika

Otwarcie targowiska przy ulicy Hallera w Rybniku

  • Dodano: 2020-04-14 10:45

Od wtorku, 14 kwietnia, otwarte zostanie targowisko przy ulicy Hallera. Zarówno handlujący, jak i klienci zobowiązani będą do przestrzegania regulacji w zakresie zachowania bezpieczeństwa.


Zarządca targowiska przy ul. Hallera – Rybnickie Służby Komunalne – od 14 kwietnia umożliwi prowadzenie działalności handlowej  branży spożywczej i ogrodniczej. 

Wjazd na teren targowiska z dostawą towaru możliwy będzie od godziny 6:00, a zajmowanie straganów – po wskazaniu konkretnego miejsca przez pracownika Działu Targowisk i Parkingów. Nie będzie obowiązywał dotychczasowy przydział miejsc, a ilość straganów przypadająca na 1 handlującego będzie ograniczona – Rybnickie Służby Komunalne proszą handlujących o uwzględnienie tej kwestii przy załadunku towaru.

RSK przypomina także o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa żywności –  m.in. dezynfekcji rąk po każdym kontakcie z pieniędzmi i podawaniu produktów przez sprzedającego. Prosimy o dostosowanie się do wytycznych i przestrzeganie zaleceń administratora targowiska.

Targowisko przy ulicy Hallera zostanie otwarte w związku z wycofaniem się Inspekcji Sanitarnej z decyzji o zamknięciu targowisk. Zarządcy targowisk otrzymali ścisłe rekomendacje dotyczące funkcjonowania tego typu obiektów. Obejmują one rygorystyczne stosowanie wymagań higienicznych, takich jak: dbałość o odstępy między klientami, ograniczenie liczby klientów przebywających jednocześnie na targowisku, zapewnienie przy wejściu na targowisko pojemników z płynem dezynfekcyjnym i rękawiczek jednorazowych. 

Wymienione wymagania wiążą się z zakupem niezbędnych środków ochrony dla klientów, a dostępność płynów do dezynfekcji rąk czy rękawiczek jednorazowych jest ograniczona. Dlatego po otwarciu jednego targowiska i ocenie ilości potrzebnych środków, a także w zależności od możliwości zakupowych, będziemy rozważali otwarcie kolejnych targowisk w mieście –   zaznacza Przemysław Grycman, dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych. 


Przypomnijmy, że na targowiskach obowiązują podobne obostrzenia jak w przypadku sklepów spożywczych. Liczba osób przebywająca na bazarach musi być dostosowana do liczby stoisk – przy jednym straganie mogą przebywać maksymalnie trzy osoby.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również