Wiadomości z Rybnika

Otwarcie targowiska przy ulicy Hallera w Rybniku

  • Dodano: 2020-04-14 10:45

Od wtorku, 14 kwietnia, otwarte zostanie targowisko przy ulicy Hallera. Zarówno handlujący, jak i klienci zobowiązani będą do przestrzegania regulacji w zakresie zachowania bezpieczeństwa.


Zarządca targowiska przy ul. Hallera – Rybnickie Służby Komunalne – od 14 kwietnia umożliwi prowadzenie działalności handlowej  branży spożywczej i ogrodniczej. 

Wjazd na teren targowiska z dostawą towaru możliwy będzie od godziny 6:00, a zajmowanie straganów – po wskazaniu konkretnego miejsca przez pracownika Działu Targowisk i Parkingów. Nie będzie obowiązywał dotychczasowy przydział miejsc, a ilość straganów przypadająca na 1 handlującego będzie ograniczona – Rybnickie Służby Komunalne proszą handlujących o uwzględnienie tej kwestii przy załadunku towaru.

RSK przypomina także o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa żywności –  m.in. dezynfekcji rąk po każdym kontakcie z pieniędzmi i podawaniu produktów przez sprzedającego. Prosimy o dostosowanie się do wytycznych i przestrzeganie zaleceń administratora targowiska.

Targowisko przy ulicy Hallera zostanie otwarte w związku z wycofaniem się Inspekcji Sanitarnej z decyzji o zamknięciu targowisk. Zarządcy targowisk otrzymali ścisłe rekomendacje dotyczące funkcjonowania tego typu obiektów. Obejmują one rygorystyczne stosowanie wymagań higienicznych, takich jak: dbałość o odstępy między klientami, ograniczenie liczby klientów przebywających jednocześnie na targowisku, zapewnienie przy wejściu na targowisko pojemników z płynem dezynfekcyjnym i rękawiczek jednorazowych. 

Wymienione wymagania wiążą się z zakupem niezbędnych środków ochrony dla klientów, a dostępność płynów do dezynfekcji rąk czy rękawiczek jednorazowych jest ograniczona. Dlatego po otwarciu jednego targowiska i ocenie ilości potrzebnych środków, a także w zależności od możliwości zakupowych, będziemy rozważali otwarcie kolejnych targowisk w mieście –   zaznacza Przemysław Grycman, dyrektor Rybnickich Służb Komunalnych. 


Przypomnijmy, że na targowiskach obowiązują podobne obostrzenia jak w przypadku sklepów spożywczych. Liczba osób przebywająca na bazarach musi być dostosowana do liczby stoisk – przy jednym straganie mogą przebywać maksymalnie trzy osoby.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.