Wiadomości z Rybnika

Orkiestrowa Złota Lira

  • Dodano: 2018-06-18 08:45, aktualizacja: 2018-06-18 08:48

36 zespołów orkiestr i mażoretek z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Litwy, Czech, Słowacji, Węgier, Grecji i Polski przedefilowało w barwnym i głośnym korowodzie ulicami Rybnika. To znak, że ruszył XXVII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Lira”.

Za sprawą „Złotej Liry”  - która tradycyjnie zainaugurowała Dni Rybnika -  i związanych z festiwalem parad, prezentacji i koncertów, w mieście rozbrzmiewa ekspresywna muzyka w orkiestrowych aranżacjach.

Parada z udziałem wszystkich orkiestr biorących udział w festiwalu przeszła ulicami: Powstańców Śląskich, Jana III Sobieskiego, Św. Jana i Kościelną na rybnicki rynek. Tam odbyła się uroczysta inauguracja festiwalu, podczas której tysiąc muzyków zagrało wspólnie m.in. hymn Zjednoczonej Europy oraz rybnicki i festiwalowy hejnał. Nie zabrakło też  pokazów mażoretek, które pierwszego festiwalowego dnia walczą w konkursie o Międzynarodowy Otwarty Puchar Polski Mażoretek i Cheerleaderek. Orkiestry dęte zaś w ramach swoich zmagań o Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Złota Lira 2018”  prezentują  programy z udziałem solistów, wokalistów i tancerzy.

Więcej o imprezie przeczytać można tutaj.


Źródło: UM Rybnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również