Wiadomości z Rybnika

Operetka "Od Czardasza do Kankana" w DK Chwałowice

  • Dodano: 2014-02-24 09:00, aktualizacja: 2014-02-24 10:33

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na widowisko operetkowe "Od Czardasza do Kankana" w wykonaniu Teatru Muzycznego IWIA, które odbędzie się 8 marca 2014r. o godz. 17.00.

Najpiękniejsze arie i duety, porywające tańce, humor i zabawa z operetek tj. Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza, Wiedeńska Krew, w wykonaniu solistów operetkowej sceny muzycznej. Widowisko operetkowe "Od Czardasza do Kankana" przygotował Teatr Muzyczny IWIA i odbędzie sięz okazji Dnia Kobiet, ale nie tylko dla kobiet.


Bilety w cenie: 35 zł (do końca lutego), w marcu 45 zł.

Od Czardasza do Kankana - to muzyczna opowieść rozgrywająca się w salonach dwojga arystokratów, którzy znudzeni codziennością postanawiają uciec w tajemnicy przed wszystkimi w nieznane, pozostawiając obowiązki gospodarzy swojemu lokajowi i pokojówce. Zabawne sytuacje pomiędzy dwojgiem służących oraz ich namiętność i przekorna miłość do siebie, stają się doskonałą historią, na tle której rozbrzmiewają najpiękniejsze melodie ze znanych i lubianych operetek: "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza", "Hrabina Marica" i wielu innych. Pośród cudownych wokalnych śpiewów, zobaczymy i usłyszymy porywającego choreografią straussowskiego walca, polkę oraz offenbachowskiego kankana. Uteatralnione widowisko ma swój radosny, wesoły i miłosny charakter, zawdzięcza go doskonałej i wyśmienitej grze aktorów, śpiewaków i tancerzy sceny muzycznej. To świetna zabawa z dużą ilością muzyki, tańca i humoru, to kolejne świetne widowisko Teatru Muzycznego IWIA.

 

Teatr Muzyczny IWIA  - twórcami jest małżeństwo Izabeli i Marcina Witwickich. Wszechstronne wykształcenie aktorsko-muzyczne tej pary, doświadczenie sceniczne i estradowe, znajomość choreografii teatralnej, współpraca przy realizacjach muzyczno-tanecznych w całej Polsce, zaowocowały stworzeniem profesjonalnych autorskich widowisk i przedstawień artystycznych. Grupę IWIA stanowi zespół wykwalifikowanych i doświadczonych solistów, wywodzących się z teatrów muzycznych całego kraju. To śpiewacy, aktorzy, tancerze, nauczyciele śpiewu i tańca, laureaci konkursów wokalnych, recytatorskich, festiwali muzyki operetkowej i piosenki aktorskiej, aktorzy znanych seriali telewizyjnych, goście w teatrach muzycznych w kraju i za granicą. Pielęgnowane od lat pasje muzyczne, stanowią dla nich zawodową codzienność.


IWIA przedstawia świat barwnych musicali, operetek, szalonych lat 20-tych i 30-tych. Uroda, wdzięk i gracja pań, prezencja i wytworny szyk panów tworzą niecodzienny obraz minionej, jakże barwnej epoki. Odpowiednio dobrana aranżacja muzyki i światła, oryginalne kostiumy, charakteryzacja, zestaw unikalnych rekwizytów, dostosowanych do danego utworu, epoki i stylizacji, scenografia, duża dawka humoru, interakcja z publicznością - to główne atuty widowisk i gwarancja dobrej zabawy. Płynność widowiska i komfort odbioru wynikają z precyzyjnie połączonej linii melodycznej utworów oraz podkładu muzycznego, na tle którego przebiega akcja widowiska. Całość stanowi rodzaj jednolitego spektaklu muzycznego, co czyli Grupę IWIA mistrzami tego rodzaju muzycznych opowieści.

Operetka "Od Czardasza do Kankana" w DK Chwałowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.